Serkan Töre: ‘’Kalıcı Projelerde Yer Alip Yurtdışında Ödüller Alarak Ülkemi En Güzel Şekilde Temsil Etmek İstiyorum”

Serkan Töre: ‘’Kalıcı Projelerde Yer Alip Yurtdışında Ödüller Alarak Ülkemi En Güzel Şekilde Temsil Etmek İstiyorum”

Serkan Töre, Hollanda’da yaşamaktadır. Mankenliğe yurtdışında 2022 yılında adım atan Töre,  Türkiye’de
Ana Sayfa Haberler 17 Mart 2021 271 Görüntüleme

2020’de tam 400 milyon fal yorumlandı

2012 yılından bu yana 32 farklı ülkede çeşitli kategorilerde ilk 10 ’a girmeyi başaran popüler mobil uygulamalarından Kaave, geçtiğimiz yıl 400 milyon fal yorumuna imza attı. Kullanıcılar tarafından bugüne kadar gönderilen fal sayısı 1.3 milyar’ı geçerken, uygulama içinde 2020 yılının en sevilen karakteri Falcı Bacı oldu.  

Teknoloji girişimcileri Selin Sağol Sade ve Burç Sade tarafından 9 yıl önce hayata geçirilen ve günde 1.2 milyon kahve falı yorumlayan mobil uygulama Kaave’nin, Android ve iOS platformlarında aylık 5 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. 

Kadınlar dertleşmek istedi, erkekler motivasyon aradı

Uygulamanın mimarlarından Selin Sağol Sade, zorlu geçen 2020 yılında Kaave ile kullanıcılarının yanlarında olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “2020 yılında bizleri en çok sosyal ortamlarımızdan uzaklaşma mecburiyetimiz etkiledi. İlk defa böyle bir zorunlulukla karşı karşıya kalmak ve belki de hiç olmadığı kadar uzun süre evlerimizde vakit geçirmek kolay adapte olunabilecek bir durum değildi. Pandemi sürecinde motivasyon artırıcı eğlenceli aktivitelerin arayışıyla kullanıcılarımızın daha fazla kahve falı baktırmaya başladığını gözlemledik. Geçtiğimiz yılın kadın ve erkeklerin fal tercihlerini karşılaştırdığımızda, uygulamamızda kadınların daha çok dertleşmek, erkeklerin ise genel cevaplar ile motivasyon arayışında bulunduğunu gördük. 2020 yılında uygulamamız üzerinden tam 400 milyon kahve falına bakıldı.”

45 milyondan fazla indirildi, gönderilen fal sayısı 1.3 milyarı aştı

IOS ve Android platformlarındaki Kaave uygulamasının bugüne kadar toplam 45 milyondan fazla  indirildiğinin altını çizen Selin Sağol Sade, “Uygulamamıza bugüne kadar kullanıcılarımız tarafından gönderilen fal sayısı 1.3 milyarı aştı. Sadece 2020 yılında Kaave’deki kader çarkı 55 milyon kere çevrilirken, Kaave’ye özel geliştirdiğimiz Face Filter ile kullanıcılarımız 1.5 milyon kere Falcı Bacı oldu. Tüm bunlarla birlikte, uygulamamızın 2020 yılında en sevilen karakterilerinin ilk sırasında ‘Falcı Bacı’ yer aldı. Sevilen uygulamamızın iOS güncellemesini Şubat ayında yepyeni tasarımı ile kullanıcılarımızla buluşturduk ve harika geri dönüşler aldık.” diye konuştu.  

Kaave, kullanıcılara canlı fal hizmeti sunuyor

Kaave’de fal yorumlayabilen 6 ayrı karakter bulunuyor. Uygulamada en çok günde 3 kere ücretsiz yorum yapabilen Falcı Bacı tercih ediliyor. Kullanıcılar Falcı Bacı haricinde aşk ile aile konularında Melek Abla; arkadaşlıklar, iş hayatı, maddi gelecek ve  kariyer konularında Jasmine karakterine danışıyor. Detaylı fal yorumu almak isteyen kullanıcılar ise tercihlerini Lalezar, Isabel ve Lorenzo karakterlerinden yana kullanıyor. Kaave, aynı zamanda Melek Abla, Jasmine, Isabel ve Lorenzo karakterleri ile canlı fal hizmeti sunuyor. 

Uygulama, fal yorumları ile birlikte çevir kazan özelliği bulunan “Kader Çarkı” ile kullanıcılarına krediden altın üyeliğe kadar uygulama içi birçok ödül kazandırıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri