Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın ve kız çocuklarının güçlenmesi adına yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan Milliyet Gazetesi, 25 Kasım 2020’de birinci sayfasına taşıdığı “Siber şiddete dur demek için bir ateş böceği yak” manşeti ile MediaCat Dergisi’nin seçtiği “2020’nin en iyi manşetleri” arasında yer aldı. Medya ve iletişim alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın ve kız çocuklarının güçlenmesi adına haber çalışmaları yürüten Milliyet Gazetesi, 25 Kasım 2020 tarihinde ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ günü için siber şiddetin altını çizdiği birinci sayfasıyla yılın manşetleri arasında seçildi. 2007 yılından bu yana yılın en çarpıcı manşetleri MediaCat Dergisi tarafından seçilerek her yıl Ocak ayı sayısında geride kalan yılın en iyi manşetlerini sayfalarında yansıtıyor. Jüri değerlendirmesinde yılın en çarpıcı manşetleri belirlenirken; manşetin sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı, merak uyandırması, espri barındırması, nefret söylemi içermemesi ve genel görsel ve grafik estetik gibi kriterler dikkate alınıyor. Geçtiğimiz yıl kadına karşı şiddete son çağrısı yapan manşetiyle “Yılın Manşeti” unvanını alan Milliyet Gazetesi, bu yılki jüriyi de etkileyerek 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ günü için siber şiddetin altını çizdiği birinci sayfasıyla yine yılın manşetleri arasında oldu. “Siber şiddete dur demek için bir ateş böceği yak” medya iş birliği Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 16 günlük ‘Aktivizm Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası’ kapsamında bu sene kadınlara ve kız çocuklarına yönelik siber şiddete dur demek için 25 Kasım10 Aralık tarihleri arasında bir kampanya düzenledi ve BM Kadın Birimi’nin küresel medya birliğine dahil olan tek Türk gazete olan Milliyet Gazetesi oldu. 25 Kasım’da “Siber şiddete dur demek için bir ateş böceği yak” manşetiyle kampanyayı okuyucularına duyuran Milliyet Gazetesi’nin kampanya manşeti yayımlandığı gün sosyal medyanın da gündemine oturdu. Milliyet’in birinci sayfasını özellikle sanatçılar ve ünlülerin paylaşarak destek olması da yine siber şiddete dikkat çekti. BEYAZ HABER AJANSI (BHA)
![Volkan Konak Üzüm Kızı’nda unutulmaz bir geceye daha imza attı](https://cekicmedya.net/wp-content/themes/ohaber/images/grey.gif)
Volkan Konak Üzüm Kızı’nda unutulmaz bir geceye daha imza attı
Karadeniz müziğinin sevilen ismi Volkan Konak, Bodrum’un gözde mekanlarından Üzüm Kızı’nda sevenleriyle2020’de ‘Yılın en iyi manşeti’
Yorumlar
Benzer Haberler
-
Temizlik hizmetlerini daha hızlı ve verimli hale getirmek amacıyla araç filosunu genişleten Mudanya Belediyesi, 15 Haziran – 15 Temmuz 2024 döneminde bir ay boyunca 5 bin ton evsel atık topladı
-
Kemer Belediyesi’nden üniversite tercih danışmanlığı
-
Başkan Altay: “Hep Birlikte Güçlü ve Büyük Türkiye’yi İnşa Edeceğimize İnanıyorum”
-
Sivas Belediyesi Kale Projesi’nde hummalı çalışmalar devam ediyor
-
Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karınca Deresi kenarında yürüyüş ve bisiklet yolu projesi çalışmalarına başladı
-
Başkan İbrahim Sandıkçı: “Sosyal yaşam alanlarıyla ilçemize değer kattık”
-
Doğanın kucağında Yaz Okulu
-
Osmangazi Belediyesi çifte açılışa hazırlanıyor
-
Emirates SkyCargo, 2025/26 Mali Yılı’nda Hemen Teslim Edilmek Üzere 5 Boeing 777F Sipariş Etti
-
Akbank, Deprem Bölgesindeki Gençlerle Yol Arkadaşlığına Devam Ediyor: Güzel Yarınlar Hareketi Malatya’da
-
Muğla’da Vektörle Mücadelede Ara Yok
-
XPG’den ASUS BTF ALLIANCE İş Birliği İle Yeni Nesil Mid-Tower Kasa: INVADER X BTF