Başkan Gençay “ilk 100 günde önemli çalışmalara imza attık”

Başkan Gençay “ilk 100 günde önemli çalışmalara imza attık”

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Didim’in ilk kadın belediye başkanı seçilen ve göreve başlayan Didim Bel
Ana Sayfa Kültür & Sanat 25 Mart 2022 232 Görüntüleme

58. Kütüphane Haftası etkinliklerle kutlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kütüphane Haftası’nı 28 Mart -1 Nisan tarihleri arasında sürecek bir dizi etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin 10. Yılı da kutlanacak. 

 

1964 yılından bu yana Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta süren etkinliklerle kutlanan Kütüphane Haftası’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Etkinliklerle dolu geçecek Kütüphane Haftası’nda söyleşi, atölye, sergi ve tiyatro gösterisi olacak. 

 

ETKİNLİKLERLE DOLU HAFTA 

Kütüphane Haftası kapsamında 28 Mart Pazartesi saat 10.00-11.00 arası Doğan Hızlan Kütüphanesi Bahçesi’nde Yazar Burcu Bahar’la Çocuklar İçin İnteraktif Sesli Okuma Etkinliği düzenlenecek. Aynı gün çocuklar için “Benim Ayracım” isimli atölye çalışması yapılacak. 30 Mart Çarşamba günü saat 11.00 ve 14.00’te Doğan Hızlan Kütüphanesi Bahçesi’nde bu kez yazar Özge Bahar Sunar’la Çocuklar İçin İnteraktif Sesli Okuma Etkinliği gerçekleştirilecek. Aynı gün çocuklar için “Benim Ayracım” isimli atölye çalışmasının da tekrarı olacak. 

 

GENÇ YAZARLARDAN SÖYLEŞİ

31 Mart Perşembe saat: 14.00’te AKM Perge Salonu’nda genç yazarlar okurlarıyla buluşacak. Ekin Şiar Baloğlu, Gamze Aydeniz ve Kübra Berk “Z Kuşağı Edebiyatı ve Gençlik” konulu söyleşiye katılacak. 1 Nisan Cuma günü ise saat: 10.00’da Aksu Perge Ortaokulu’nda kardeş kütüphane açılışı, saat: 14.00’te AKM Perge Salonu’nda Kırmızı Kalem Sanat tarafından “De Ayrı Yazılı” isimli interaktif performans sahnelenecek. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri