Türkiye Komünist Partisi Ankara İl Örgütü, Başkentgaz’ın yaptığı kesintilerle ilgili bir açıklama yaptı. “Bunun adı açıkça soygundur. Bu soygunu durdurmak için kararlıyız” diyen TKP Ankara İl Örgütü’nün yaptığı açıklamanın tamamı şöyle: “Asli görevi yurttaşların ısınma ihtiyacını karşılamak olan Başkentgaz, dönemin belediye başkanı Melih Gökçek’in şaibeli uygulamaları ile gündemden hiç düşmedi. Özelleştirildi. 2013 yılında yok pahasına Torunlar GYO’ya satıldı. Patronların özelleştirmeler yoluyla kamu yatırımlarına çöreklenmesinin tipik örneklerinden birisi oldu. Torunlar GYO yönetimi altında kirli ilişkileri deşifre oldu. Bir vergi kaçırma yöntemi olarak Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yapılan tam 8 milyon dolarlık “bağış” uzun süre tartışıldı. Ön satışlı sayaç uygulaması ile binlerce aboneyi mağdur etti. Sayaç ücretleri, dolum bedelleri ile faturalar şişirildi. Sayaçlardan gaz arzı kesildi, borcunu ödeyemeyen yurttaşlarımız bir de açma kapama bedeli ile yeniden borçlandırıldı. Ön ödemeli sayaçlara fiyat farkları çıkarıldı. Bugün faturalarımızın yüksek olmasının temel nedeni dağıtım şirketlerinin kârlarıdır. Patronlar zenginliklerine zenginlik katarken halkımız her geçen gün fatura yükü altında eziliyor. Bunun adı açıkça soygundur. Bu soygunu durdurmak için kararlıyız. Patronların kârı sırtımızda yük olmasın diyoruz. İnsanların ısınma ihtiyaçları merkezi olarak planlansın, işsizlerin, emeği ile geçinenlerin, öğrencilerin, emeklilerin, esnafın ısınma ihtiyacı ücretsiz olarak sağlansın diyoruz. Borçlar silinsin, gazı kesilen tüm sayaçlar yeniden açılsın diyoruz. Tüm bunları gerçekleştirmek için Başkentgaz derhal DEVLETLEŞTİRLMELİDİR diyoruz. TKP Ankara İl Örgütü “ ANKARA – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)
![Bodrum Otelciler Derneği’nden Yanlış Bilgilendirmeye Karşı Hamle: Turizm İçin Yoğun Çalışma Devam Ediyor](https://cekicmedya.net/wp-content/themes/ohaber/images/grey.gif)
Bodrum Otelciler Derneği’nden Yanlış Bilgilendirmeye Karşı Hamle: Turizm İçin Yoğun Çalışma Devam Ediyor
Ekonomik sıkıntıların üzerine ekstra pahalılık algısıyla da mücadele eden Bodrum’da, yanlış anlaşılmalarAnkaralılar soygunu durdurun diyor
Yorumlar
Benzer Haberler
-
Bodrum Otelciler Derneği’nden Yanlış Bilgilendirmeye Karşı Hamle: Turizm İçin Yoğun Çalışma Devam Ediyor
-
HONOR 200 ile Profesyonel Kalitede Portre Fotoğrafçılığı
-
Başkan Özyiğit, Türkiye’de model olan projeyi Eğitim Maratonu’nda anlattı
-
Hayallerinde engel tanımıyor
-
İzmir İtfaiyesi 4 ilçede yangınlara müdahale ediyor
-
Ekrem İmamoğlu, TBB Encümen Toplantısı ekonomi, göçmenler ve sığınmacılar, kayyım ve Hayvanları Koruma Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi başlıklarına değindi
-
İzmirli yoksul öğrenciler aç kalmayacak Başkan Tugay okul kantinlerinin ihalelerine girdiklerini duyurdu
-
Sivas Belediyesi, mahalle sakinlerinin talebi üzerine Tuzlugöl ve Meraküm Mahallelerine yeni ekmek satış büfeleri kazandırdı
-
Tarım alanlarında kaçak yapı ile mücadele sürüyor
-
Selçuklu Belediyesi çevre adına örnek çalışmalarını sürdürüyor
-
Sevgi Mağazası 3 bin 487 vatandaşa dokundu
-
Antalya Büyükşehir Belediyesi 40 bin aşure ikram edecek