Başkan Tugay’ın seçim vaadiydi İzmirliler Anne Kart’tan memnun

Başkan Tugay’ın seçim vaadiydi İzmirliler Anne Kart’tan memnun

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın 180 günlük hızlı eylem planında yer alan Anne Kart
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 25 Temmuz 2020 724 Görüntüleme

AYNUR HAŞHAŞ ‘PERVANE’ALBÜMÜ İÇİN BASIN LANSMANI YAPTI

AYNUR HAŞHAŞ 'PERVANE'ALBÜMÜ İÇİN BASIN LANSMANI YAPTI

Derlemeci ve araştırmacı  sanatçı Aynur Haşhaş ‘Pervane’ adlı albümde yer alan “Ben Melamet Hırkasını’ adlı türküye çektiği klip için basın lansmanı  Nişantaşı Van Kahvaltı Evi’nde gerçekleştirildi

Derlemeci ve araştırmacı  sanatçı Aynur Haşhaş ‘Pervane’ adlı albümde yer alan “Ben Melamet Hırkasını’ adlı türküye çektiği klip için basın  düzenledi.

Nişantaşı Van Kahvaltı Evi’nde yapılan basın toplantısına çok sayıda gazeteci, radyocu ve televizyoncunun yanı sıra sanatçının dostları ile ünlü sunucu Gülgün Feyman da katıldı.

Aynur Hanım önce biraz araştırmacı, derlemeci yönünüzden bahseder misiniz?

 

Aynur Haşhaş: Ben türkülere gönül vermiş bir konservatuarlı olarak ana doluyu, egeyi ve kara denizi karış karış gezdim. Köylere gittim ve ozanlarla bizzat görüştüm. Bazı ozanların çocuklarıyla, bazılarının da torunlarıyla görüştüm. Hepsinden anonim veya kendi eserlerini derledim.

Nereden geldi bu Türkü Derleme merakı?

Haşhaş: Ben araştırmayı çok seven biriyim.  Konservatuarı bitirdim ancak alaylı olan o kadar çok usta tanıdım ki ‘ Ben de alaylı olmalıyım ki onlara ayak uydurabileyim. Birçok sanatçıya vokal oldum, çok yerde sahne aldım. Mesela Arif Sağ’dan çok şey öğrendim, 20 yıl yanında kaldım. Çok büyük ustadır.

Bu yönünüzle türkülere ve onların hikayelerine sahip çıktınız. Bunları bir kitap haline getirecek misiniz?

Haşhaş: Evet tabii kitap haline getirmek istiyorum ancak şu sıralar hiç vaktim yok. Biliyorum ki çok değerli bir kaynak olacak. İnşallah bunu çok yakın zamanda gerçekleştireceğim.

Yeni albümünüz Pervane ve klip çektiğiniz ‘Ben Melamet Hırkasını’ türküsü  için neler söylemek istersiniz?

Haşhaş: Türkü çok ani ortaya çıktı. Muhabbet esnasında birden oluşuverdi. Deyişleri, deyimleri çok önemsiyorum. Konuşurken birkaç tane deyiş vardı bunları albüm yapalım dedim dinleyicilerim ”Haydar Haydar’’ı okumamı istediler, biraz daha rest çeken bir tarzım var. Pervane ‘Işığa aşık kelebek’  çok sevdiğim bir albüm oldu. Albümdeki tüm parçaları çok severek okudum.

Klip yönetmenliğini Uğur Emre Torğut yaparken, Orhan Sever de görüntü yönetmeni oldu.

‘Ben Melanet Hırkasını’ türküsü klibi,  Aynur Haşhaş’ın isteği ile çok beğendiği, klibin formatına ve ruhuna da çok uygun bulduğu Kadıköy Göztepe’deki Şahkulu Dergahında çekildi.  Albüm,  Soundhorus Prodüksiyon Ali Haydar Timisi firmasından çıktı.

 

Sanatçı Aynur Haşhaş açılış konuşmasında; klip yönetmeni Uğur Emre Torğut’a, görüntü yönetmeni Orhan  Sever’e,  albüm yapımcısı Soundhorus Prodüksiyon Yapım şirketi Ali Haydar Timisi ‘ye,  menajeri Filiz Koç’a, katkılarından dolayı MUT-SAN ASANSÖR firması Yönetim Kurulu Başkanı  Muttalip Balcıoğlu ve eşine, davete katılan tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri