Gölcük Belediyesi yaz spor etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen plaj voleybolu turnuvası, bu yıl da rekor katılımla başladı

Gölcük Belediyesi yaz spor etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen plaj voleybolu turnuvası, bu yıl da rekor katılımla başladı

Spor Kenti Gölcük'te heyecanlı mücadelelere sahne olan Kum Futbolu Turnuvası’ndan sonra; bu yıl 229 takı
Ana Sayfa Kültür & Sanat 8 Temmuz 2024 126 Görüntüleme

Balkanlardan Kartepe’ye Renkli Konuklar

Makedonya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Moldova, Sırbistan, Macaristan ve Azerbaycan’dan gelen ekipler İstasyon Mahallesi’nde başlayan kortej ile yöresel müzikler eşliğinde Ertuğrulgazi Mahallesi Kanal Park’a yürüdüler.

 

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Kanal Park içerisinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda konuşan MAP Hoytag İzmit Mehmet Ali Paşa Halk Oyunları Spor Kulübü Derneği Başkanı Özkan Göçerler, “Bu güzel etkinlikte bir araya gelmemizi sağlayan Kocaeli Büyükşehir, Kartepe belediyelerimize teşekkür ediyorum. Bir yıl öncesinde çalışmalara başladık. 7 dernek olarak yola çıktık. Bizlere destek veren Kartepe Belediye Başkanımız Av.M.Mustafa Kocaman’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

YÜREĞİMİZDE HEYECAN HİÇ BİTMEDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman ise “Türkiye ile Balkanların kardeşliğinin, geçmişinin, tarihinin pekiştiği bir gün. Kartepemize böyle güzel bir etkinlik yapmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah daha fazla düzenlenir. Yüreğimizde heyecan hiç bitmedi. Kartepemize değer katan evlatlarımız bugün buraya geldiler” açıklamasında bulundu.

 

HER ZAMAN YANINIZDA OLDUK    

1. Balkan Halk Oyunları Festivali’ne katılan ülkelere kendi dillerinde hoş geldin diyen Başkan Kocaman, “Sizlere çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin en güzel örneği bugün burada görülmektedir. Bu topraklar her zaman dost olmuştur. Evlatlarımızla geleceğimize sağlam temeller atacağız. Her zaman evlatlarımızın yanındayız. Tahir başkanımızın öncülüğünde her zaman STK’ların yanında olduk. Gönül coğrafyamız Balkanların güzel renklerine şahitlik ettik bugün Kartepe’mizde. Uluslararası Halk Oyunları Festivaline ev sahipliği yaptığımız bu özel günde yedi ülkeden gelen yaklaşık 500 dansçımızın geleneksel gösterileriyle görsel bir şölen yaşadık” ifadelerini kullandı.

 

KOCAMAN HEDİYELER VERDİ

Konuşmaların arsından 1. Balkan Halk Oyunları Festivali’ne katılan ülkeler halk oyunları gösterilerini sundular. Program sonunda Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, dernek yöneticilerine çeşitli hediyeler verdi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri