Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Buca IMSEF (International Music, Science, Energy and Engineering Fair) Bilim ve Müzik Fuarı’nda, iki ödül birden kazanan Muğla Özel Yönelt Koleji öğrencisi Beyza Cengiz’i makamında ağırladı. Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi’nin düzenlediği Buca IMSEF (International Music, Science, Energy and Engineering Fair) Bilim ve Müzik Fuarı’nda iki ödül birden kazanarak Muğla’ya haklı bir gurur yaşatan Muğla Özel Yönelt Koleji’nin başarılı öğrencisi Beyza Cengiz Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile bir araya geldi. Proje danışmanı Mehmet Cengiz Onaran ve Yönelt Koleji kurucu Genel Müdürü Ferudun Öztürk’ün de katıldığı ziyarette Beyza Cengiz’in elde ettiği başarıya giden süreç konuşuldu. Buca IMSEF (International Music, Science, Energy and Engineering Fair) Bilim ve Müzik Fuarı’nda, iki ödül birden kazanan Beyza Cengiz Muğla’yı ve ülkemizi bilim yarışmasında başarıyla temsil etmekten mutluluğu dile getirdi ve meslek olarak Genetik Mühendisliği’ni düşündüğünü söyledi. Fuar’da kendisini ödül kazandıran projesini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e anlatan Beyza Cengiz fen alanında ilerleyerek ülkesine hizmet etmeyi sürdüreceğini söyledi. Başkan Gürün; “Atatürk’ün devrimleri ve ilkeleri yolunda ilerleyen nesillerle bilimde, fende en iyi noktalara geleceğiz” Türkiye Cumhuriyeti’nin bilimde, fende ilerlemesinin fikri, vicdanı, irfanı hür nesillerle olacağını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ülkemize ve Muğlamıza büyük gurur yaşatan Beyza Cengiz gibi öğrencilerin göğüslerini kabarttığını söyledi ve Beyza Cengiz’e ve bu başarıda emeği geçen öğretmenlerine, ailesine teşekkür etti. Başkan Gürün; “Dünya ve ülkemiz için ilimin, bilimin ne kadar önemli olduğunu pandemi salgını nedeni ile bir kez daha anladık. Bu salgınla mücadele için ortaya konan aşı çalışmaları, Türk bilim insanlarının başarıları bizleri gururlandırdı. Muğlamızı uluslararası bir yarışmada başarıyla temsil eden Beyza Cengiz kızımızda bizlere büyük bir gurur yaşattı. İleride hayali olan Genetik Mühendisliği bölümünü kazanarak Beyza’nın en iyi yerlere geleceğine, Muğlamızı ve ülkemizi başarıyla temsil edeceğine yürekten inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize, Beyza’nın ailesine ve en önemlisi Atatürk’ün devrimleri ve ilkeleri ile aydınlattığı yolda ilerleyen Beyza kızımıza teşekkür ediyorum.” dedi. MUĞLA – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)
![Osmangazi’de şenlik dolu bir gün](https://cekicmedya.net/wp-content/themes/ohaber/images/grey.gif)
Osmangazi’de şenlik dolu bir gün
Osmangazi Belediyesi, düzenlediği ‘Köyümüzde Şenlik Var’ etkinliğiyle kırsal mahallelerde yaşayan gencinBaşarılı Öğrenciden Başkan Gürün’e Ziyaret
Yorumlar
Benzer Haberler
-
Okuyan ve okutan şehir Osmangazi
-
Seferihisar Kanlı Yasa Teklifini Kabul Etmiyor
-
Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu, paylaşmanın sembolü olan Aşure Günü’nde vatandaşlar ile bir araya geldi
-
Aydın Büyükşehir Belediyesi, sıcak havaların etkili olduğu bu günlerde kent genelinde vatandaşların serinlemesi için limonata dağıtımı gerçekleştirdi
-
Büyükşehir’in aşure dağıtımı başladı
-
Bayrampaşa Belediyesi’nin sosyal tesislerinde büyük değişim: Çay 3 TL
-
Sivas’ta park-bahçe ve mesire alanlarının güvenliğini sağlayan Belediye bünyesindeki güvenlikçiler, görevlerini artık elektrikli bisiklet ve scooterlar ile yapıyor
-
Başkan Tugay: Kültürpark’ı gözümüz gibi koruyacağız
-
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İçin Zirveye Yürüdüler
-
İstanbul Atlas Üniversitesi IRIS Laboratuvarı, biyoteknolojik ilaç araştırmaları yapacak
-
Konya Büyükşehir Ilgın’a Yüksek Teknolojili Atık Su Arıtma Tesisi Kazandırıyor
-
Nevşehir’in il oluşunun 70. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Dolunay Yürüyüşü düzenlenecek