İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, genç kuşağın tiyatrocu adayları ile izleyiciyi bir araya getiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, genç kuşağın tiyatrocu adayları ile izleyiciyi bir araya getiriyor

Bu yıl 11.’si düzenlenecek olan etkinlik, kaybettiğimiz Tiyatro Sanatçısı Seda Fettahoğlu anısına yapılı
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 4 Temmuz 2022 419 Görüntüleme

BEE&YOU Çam Bal’ına İngiltere’den Altın Madalya!

BEE&YOU Çam Bal’ına İngiltere'den Altın Madalya!

Dünya genelinde bal üreticilerinin en kaliteli ürünlerinin ödüllendirildiği 2022 yılı Londra Bal Ödülleri’nde BEE&YOU, Çam Balı ile altın madalyaya layık görüldü.

Bu yıl düzenlenen Londra Bal Yarışması’nda, ödüller sahiplerini buldu

Arıların çam ormanlarında bulunan salgılardan elde ettiği ve enzimlerle karıştırarak içeriğini zenginleştirdikleri BEE&YOU Çam Balı yarışmada altın madalya kazandı.  Dünya genelinden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada, ürünler jüri tarafından kalite, koku, doku ve lezzet kriterlerine göre değerlendirildi. Ödüller, yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan puanlamalara göre verildi. Bu kapsamda yüksek derecelendirme alan ürünler, Altın Bal Ödülü’nün sahibi oldu. BEE&YOU Çam Balı da bu kategoride yer alarak, altın madalya kazandı. Birçok farklı ülkelerden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada onlarca farklı ürün yarıştı.

“Amacımız Anadolu arı ürünlerinin kalitesini tüm dünyaya duyurmak”

BEE&YOU Çam Balı’nın altın madalyaya layık görülmesinin kendileri için büyük bir onur kaynağı olduğunu belirten BEE&YOU Propolis Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Türkiye’nin ilk ve halen tek ulusal ve uluslararası inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisiyiz. Sözleşmeli arıcılık modeli ile çalışıyoruz. Anadolu arı ürünleri ve Anadolu arıcılığını geliştirmek için şirketimizin kuruluşundan itibaren her geçen gün büyüyen bir aşkla ürünlerimizi üretiyoruz.” dedi.

Dr. Tanuğur, Anadolu arı ürünlerini bir dünya markası yapmak için 2013 yılından bu yana azim ve inançla çalışıyoruz. BEE&YOU olarak yaptığımız projeler ve geliştirdiğimiz ürünlerle ulusal ve uluslararası arenada toplamda 45 farklı ödüle layık görüldük. Geçtiğimiz yıl Londra Bal Ödülleri’nde yayla çiçek balımızla altın madalya kazanmıştık. Bu yıl ise başarımızı Türkiye’ye özgü endemik bitki örtüsünden elde dilen Çam Balımız ile devam ettirdik ve yine altın madalyanın sahibi olduk. Anadolu arı ürünlerinin farkını dünyaya anlatmaktan, balımızın kalitesini ve farkını tüm dünyaya duyurmaktan dolayı çok mutlu ve onurluyuz. Türkiye’nin değerlerini yurt dışına daha çok tanıtabilmek adına üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışıyoruz. Türkiye’de ilk ve tek “Bu tarz global yarışmalar hem ülkemizin marka bilinirliğine katkıda bulunuyor hem de üreticilerin kendilerini tanıtabilmelerine fırsat veriyor.” dedi.

BEE&YOU Propolis Hakkında

BEE’O Propolis; Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Yüksek Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından 2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kuruldu. Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP markaları, ABD ve Avrupa’da ise BEE&YOU markası ile doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği gibi doğal arı ürünlerinden oluşan katma değerli, inovatif ürünler üretmektedir. BEE’O Propolis, geliştirdiği inovasyon ödüllü, patentli özütleme yöntemiyle ve yaptığı projeler ile ulusal ve uluslararası arenada 45 farklı ödüle layık görülmüştür. 10.500 metrekarelik tesisi ve 180 kişilik uzman kadrosu ile Anadolu’nun en büyük yerli propolis üreticisidir. Ürünlerini, Türkiye’de kendi e-ticaret sitesi www.beeo.com.tr üzerinden ve Carrefour Gurme, Macrocenter, Migros, Joker, Gratis, Tchibo vb. perakende satış noktasında, ayrıca BEE’O UP markasıyla 35.000 eczanede; Amerika’da ise yine kendi e-ticaret sitesi www.beeandyou.com üzerinden ve Amazon, Wallmart, e-Bay’de ve CVS eczane zincirleri de dahil olmak üzere 3.500 satış noktasında tüketicilerle buluşturmaktadır. BEE&YOU Propolis, katma değerli ürünlerini hali hazırda bu siteler üzerinden e-ticaret yapıp; Kıbrıs, Çin, Japonya, Güney Kore, Endonezya, Katar, Fransa, Almanya, İsveç, Avusturya, Belçika, Hollanda, Suudi Arabistan, İngiltere, Danimarka, Birleşik Arap Emirlikleri gibi 18 farklı ülkeye de ihraç etmektedir.

Yorumlar

Magazin Haberleri