Helvacı’da Geleneksel Asker Hayırı Ve Mevlit Düzenlendi

Helvacı’da Geleneksel Asker Hayırı Ve Mevlit Düzenlendi

Aliağa’nın Helvacı Mahallesi'nde Düzenlenen Geleneksel Asker Hayrı Yemeği Ve Mevlidine Y&
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin, Spor 28 Kasım 2021 332 Görüntüleme

BİLGİ DERNEĞİ’NDEN MİNİK İZCİLERE OKÇULUK DERSLERİ

BİLGİ DERNEĞİ'NDEN MİNİK İZCİLERE OKÇULUK DERSLERİ

Van’da Eğitim ve kültürel faaliyetlerini sürdüren Bilgi Derneği minik izcilere geleneksel okçuluk kursu başlattı. Söz konusu Okçuluk Kursuna çocukların ilgisinin oldukça fazla olduğu gözlendi.

Nur Tatar Spor Salonunda başlatılan kursta minik sporculardan Okçuluğun sadece bir spor olarak ele alınması gerektiğinin bir silah veya şaka amaçlı bile olsa herhangi bir canlıya doğrultulmaması noktasında söz alındı.

Okçuluk Kursunun Osmanlı’dan gelen bir branş olduğunun zamanında düşmanlara karşı en etkili silahlardan olduğu bilgisini veren Okçuluk Antrenörü Metin Türkyılmaz gazetemize açıklamalarda bulundu.

‌” İzcilik Eğitimi altında verdiğimiz Okçuluk Sporunda amacımız hem çocuklarımıza geçmişte atalarımız tarafından hangi araçların silah olarak kullanıldığı bilgisini vermek hem de günümüzde Okçuluğun halen popüler bir spor olduğunu göstermektedir. Minik izcilerin bu spora karşı heyecanlı olduğunu görmek te bizi mutlu ediyor. Bilgi Derneği olarak yavrularımıza başta güzel ahlak olmak üzere milli manevi derslerin yanı sıra sporsal noktada da sahip çıkmak için çaba sarf etmeye devam edeceğiz inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Magazin Haberleri