Narlıdere belediyesi, komşu iletişim merkezi (kim) ile vatandaşlara artık daha yakın

Narlıdere belediyesi, komşu iletişim merkezi (kim) ile vatandaşlara artık daha yakın

Narlıdere Belediyesi, vatandaşlardan gelen istek, öneri ve şikâyetlerin daha kısa sürede çözülmesi için
Ana Sayfa Haberler 5 Temmuz 2024 26 Görüntüleme

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Ukrayna Büyükelçisi Vasly Bodnar, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis ve Yunanistan Büyükelçisi Theodoro Bizakis’i makamında konuk etti

Başkent Ankara’daki büyükelçiliklerin neredeyse tamamına ev sahipliği yapan Çankaya Belediyesi ile yeni dönemde olası iş birlikleri ve ortak projelerin gündeme geldiği ziyaretlerde Başkan Güner, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle toplumlar arasındaki bağların güçleneceğine vurgu yaptı.

Ankara’da yaşayan Ukrayna vatandaşlarının durumuna ilişkin bilgiler aktaran Ukrayna Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna-Türkiye iş hacminin geliştirilmesi ve bu kapsamda yerel ortaklıkların desteklenmesinin önemine vurgu yaptı. Türk yemeklerinin Ukrayna’da giderek daha popüler hale geldiğini kaydeden Büyükelçi ile gastronomi ve kültürel tanıtım faaliyetlerine ağırlık verilmesi konuları istişare edildi.

KÜLTÜREL VE SANATSAL FAALİYETLERDE İŞ BİRLİĞİ İMKANLARI

Yunanistan Büyükelçisi Theodoro Bizakis ise ziyaretinde, 31 Mart Yerel seçimleri ile göreve gelen Başkan Güner’e başarılar diledi. Büyükelçi, Ankara’da yeni olduğunu ve Türk-Yunan ilişkilerinde pozitif atmosferin hakim olduğu bir dönemde Ankara’ya Büyükelçi olarak gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Büyükelçi ve Başkan Güner, iki ülke halklarının bağlarının kültürel ve sanatsal faaliyetlerle daha da güçleneceği konusunda iyi niyetlerini ve iş birliği dileklerini paylaştı. 

TÜRK-MACAR KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ

Türkiye ve Macaristan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yılı çerçevesinde ilan edilen “2024 Türk-Macar Kültür Yılı” kapsamında düzenlenen etkinliklerle ilgili Başkan Güner’i bilgilendiren Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, etkinliklerin bir kısmının Çankaya Belediyesi parklarında da yapılarak daha geniş kitlelere ulaşılabileceğini kaydetti. Ziyarette ülkeler arası ilişkilerin hem genel hem yerel düzeyde önemine vurgu yapılarak, ortak etkinliklerin geliştirilmesi yönünde görüş birliği oluştu. Farklı kültürleri tanımak amacıyla Çankaya Belediyesi kreşlerinde yapılan etkinliklere değinen Başkan Güner, gastronomi ve kültürel alanda yeni iş birliklerinin yapılabileceğini aktardı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri