Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kayaşehir Açık Hava Konserleri devam ediyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kayaşehir Açık Hava Konserleri devam ediyor

Her hafta sevilen sanatçıları Nevşehirlilerle buluşturan etkinliğin bu haftaki konuğu ise Nevşehirli TRT
Ana Sayfa Haberler 7 Eylül 2020 411 Görüntüleme

Cihan Aktaş, “Bucaspor borçlar yüzünden kapanıyor”

TFF 3. Lig ekiplerinden 1928 Bucaspor’da Başkan Cihan Aktaş, geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden 92 yıllık tarihinde İzmir’i uzun yıllar profesyonel liglerde temsil eden Bucaspor’un kapatılacağını duyurdu.

Kulübün kapanma işlemlerinin başladığını belirten Aktaş, Buca’nın 1928 Bucaspor adında zaten bir takımının olduğunu söyledi. İzmir’in en kalabalık semtinin Buca olduğunu hatırlatan Aktaş, “Bucaspor artık kapanıyor. İsminde semtimizin adının yer aldığı bir takımımız var. 1928 Bucaspor’u tüm Buca desteklemelidir” ifadelerini kullandı. Bucaspor’un kapatılma kararına tepki gösteren taraftarlara sosyal medyadan seslenen Aktaş, “Kulübü ben kapatmıyorum. Kulüp adına 40 milyon liradan fazla borç var. Bu zamana kadar ne belediyeden ne de başka bir yerden maddi destek alamadık. Bu borcu ödeyecek birisi varsa ödesin. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ediyoruz. Futbolcuları bağlayacak sözleşmeler yok. Bu yüzden futbolcular diledikleri gibi gidebiliyorlar. 40 milyon lira olmadan bu takım lige çıkamaz” dedi.

‘Yok olmayan bir Göztepe var’

Koronavirüs pandemisinin Bucaspor’u derinden etkilediğine vurgu yapan Aktaş, ”Bu kulüp kapanma noktasına gelmeden aklınız neredeydi? Maddi yardım almadan bu kulüp nasıl ayakta duracak? Cemil Şeboy Tesisleri’ni kullanırken devlete işgaliye parası ödedik. Bu paraları verirken kimse bir şey demedi. Hangi zorluklarla borçları ödediğimizi bilmiyorlar. Bu şekilde yok olmaktan kurtulan bir Göztepe var. Hesabı, Buca’yı bu hale getirenlere sormalılar” dedi.

‘Bucaspor’un boynunu büktürmedik’

Bucaspor’u borç batağına sokanlara karşı savcılık aracılığıyla soruşturma açtıklarını ancak soruşturmanın tamamlanmadığını söyleyen Aktaş, “Bu kişileri savcılığa verdim, gazetelerde belgeler çarşaf çarşaf yayınlandı. Her zaman çaldıklarını söyledim. Savcılığın soruşturmasını bekliyoruz” dedi. Her zaman Bucaspor için mücadele ettiklerini söyleyen Aktaş, kendilerine karşı olanlara rağmen Bucaspor’un boynunu kimsenin karşısında büktürmediklerini ifade etti.

İZMİR – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Yorumlar

Magazin Haberleri