Fenomen Zeynep Odabaşoğlu engelli bireyler için Bağcılar’daydı!

Fenomen Zeynep Odabaşoğlu engelli bireyler için Bağcılar’daydı!

Ünlü Fenomen Zeynep Odabaşoğlu Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen ‘Engelsiz Dünya Dostu
Ana Sayfa Foto Galeri, Kültür & Sanat, Magazin, Müzik 22 Ekim 2021 259 Görüntüleme

CONCERTGEBOUW ODA ORKESTRASI NİL KOCAMANGİL İLE CRR’DE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

CONCERTGEBOUW ODA ORKESTRASI NİL KOCAMANGİL İLE CRR’DE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Hollanda’daki dünyaca ünlü Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İstanbullularla buluştu. Türkiye turnesi kapsamında ikinci konserini veren olan ünlü orkestraya Çellist Nil Kocamangil solist olarak eşlik etti. İlginin yoğun olacağı düşünülen etkinliğin organizasyonunu ise aynı zamanda orkestranın da menajeri olan, Türkiye’nin ilk ve lider uluslararası klasik sanatçı menajerliği şirketi LocksBridge üstlendi.

Dünyanın en önemli orkestralarından biri olan Concertgebouw Oda Orkestrası, Türkiye turnesi kapsamında 20 Ekim Çarşamba günü İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne aldı. Çellist Nil Kocamangil solistliğinde konser veren olan ünlü orkestra, ilginin yoğun olduğu Ankara’daki konserin ardından ikinci defa bir Türk solist ile beraber çaldı. Türkiye’nin ilk uluslararası klasik sanatçı menajerliği şirketi LocksBridge tarafından organize edilen etkinliğe sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

“SANATÇILARIMIZA YENİ MECRALAR YARATMAYI HEDEFLİYORUZ”

Türkiye’nin ilk ve lider uluslararası klasik sanatçı menajerliği şirketi LocksBridge kurucularından Onur Tahmaz, Türk klasik müzik sanatçılarına var olabilecekleri yeni mecralar yaratmayı hedeflediklerini belirterek, “LocksBridge olarak Türk sanatçıları ve Türkiye sanat kurumlarını etken hale sokmak ve uluslararası camiada sanatçılarımızı görülebilir olması için çabalıyoruz. Böylece sanatçılarımız yeni mecralarda üretmeye, eserleri dinleyicilerle buluşturmaya fırsat bulacak, sanat daha erişilebilir hale gelecek” diye konuştu.

 

Yorumlar

Magazin Haberleri