Beauty of Turkey Kraliçesi Yaren    

Beauty of Turkey Kraliçesi Yaren    

Beauty of Turkey Yarışması’nda final heyecanı Ankara Hilton İn Garden Hotel’de muhteşem bir gecede gerç
Ana Sayfa Foto Galeri, Haberler, Kültür & Sanat, Magazin 29 Ocak 2020 1046 Görüntüleme

DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ KURULUŞ YILDONÜMÜ

DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ KURULUŞ YILDONÜMÜ

DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ KURULUŞ YILDONÜMÜ VE PLAKET TÖRENİ BiRUNİ ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİ

Dünya Gençlik Konseyi Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşu’nun Düzenlediği Dördüncü Kuruluş Yıldönümü,1.Gençliğe Katkı ve Girişimci Ödül Töreni, İstanbul Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Rektör Adnan Yüksel’in de katkılarıyla gerçekleşti.

GECEDE AKADEMİSYEN STK TEMSİLCİLERİ, SANATÇILAR VE BASIN MENSUPLARIYLA BİRLİKTE DAVETLİLER YER ALDI.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Açılış konuşmasını Yapan DGD Başkanı Hüseyin Celep, Protokolü ve davetlileri selamladıktan sonra, faaliyetleri konusunda bilgi vererek gençliğin önemsenmesi gerektiğini, bunun için başta aileler olmak üzere sivil toplum kuruluşlarına çok iş düştüğünü ifade etti. Celep ayrıca Rektör Adnan Yüksel’e katkılarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek törende yer alan konuklara teşekkür etti.

Geceye Büyük katkı sağlayan Rektör Bilim İnsanı Adnan Yüksel ise yaptığı konuşmada Dünya Gençlik Derneğinin, gençlik konusundaki çalışmalarını çok olumlu bulduğunu söyleyerek kendilerini bu konuda yanında olduklarını ifade etti. Gençliğin başarılı olması için çok çalışması ve mücadele etmesi gerektiğini söyleyen Yüksel, kendilerine çok iyi yol çizmeleri gerektiğini belirtti. Çalışma hayatı ilgili, yurt dışında yaşanan tamirci ile müşteri diyaloğunu da anlatan Yüksel, ’’bisikleti bozulan bir genç tamir için getirdiği bisikletçiye ücretini sorar, tamirci ise elli frank der. Bisikletini almaya gelen genç tamir için uzattığı elli frangın üstünün geri verildiğini görünce neden diye şaşkınlığını gizleyemez. Aldığı cevap ise hayli ilginçtir. Ben bunu üç saatte içinde tamir edeceğimi düşünerek o ücreti söyledim, oysa bir buçuk saat içinde bitti bunun için ücretin yarısın iade ediyorum der’’ Verdiği bu örnekle Eğitimin çalışmanın, hak edişin ve kazancın çok önemli olduğunu da vurgulayan Yüksel, eğer iyi bir eğitim alamıyorsak başarılı olmayı da bekleyemeyiz dedi. Bunun için herkesin üstüne düşen görevi yaparak gençlere desteklenmesini ifade etti.

Davete eşiyle birlikte gecikmeyle katılan, KKTC Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ise yaptığı konuşmada gecikmeden dolayı özür dileyerek, geç saatlere kadar beni beklediğiniz için çok teşekkür ederim dedi. DGD ni Gençlik konusunda yaptıklarını olumlu bulan Amcaoğlu, Yavru Vatan olarak Türkiye ve K.K.T.C deki gençler için yararlı olan her çalışmaların yanında olacaklarını ifade ettiler.

Doç Dr. Havva Altınçul ve Doç Dr. Vehbi Altınçul ise yaptığı konuşmada; gençler çok iyi sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, aile ve eğitimle birlikte çevrenin kötü davranışları üzerinde etkili olduğunu söyleyerek, özellikle ailelerin ve eğitimcilerin bu konunun üstünde hassasiyetle durmaları gerektiğini ifade ettiler.

DÇGD(Dünya Çocuk ve Gençlik Berneği) Başkanı Ercan Akpınar ise, ise yaptığı konuşmada parçalanmış ailelerden bahsederek istatiksel bilgilerde verdi. Türkiye’de çocukların ve gençliğin, ailelerin parçalanmasıyla birlikte bunalıma düştüğünü bunun içinde, özellikle sosyal ve ekonomik konular kadar aile konusuna’ da önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Gazeteci Osman İslam ise yaptığı konuşmada, gençliğin hiçte iyiye gitmediğini bunu için ciddi bunalımlar yaşadıklarını söyleyerek biraz daha manevi değerlere önem verilmesi, iş imkanlarının sağlanması ve bu konuda her zaman olduğu gibi ailelere ve eğitmenlere ve ilgililere çok iş düştüğünü ifade etti.

Köşe yazarı Ümit Karaman ise konuşmasında; Sadece Türkiye de değil Dünya da gençliğinin ciddi sorunlar yasadığını ifade ederek, toplumun gençlere sahip çıkması onları iyi anlaması ve anlatması gerekir dedi. Karaman Gençliğin ülkesi ve vatanı içinde önemli olduğunu da vurguladı.

Gecede gençliğe katkı sağlayarak ödül alanların plaketleri Dünya Gençlik Derneği Genel Başkanı Hüseyin Celep ve protokolde yer alanlar tarafından takdim edildi.

Plaket alanlar arasında akademisyen ve sanatçılarda vardı.

K.K.TC.  Maliye Bakanı OLGUN amcaoğlu, Biruni Üniversitesi Rektörü Adnan Yüksel, Doç.Dr.Vehbi Altunçul  Adli Bilimler Uzmanı Dr. Havva Altunçul, Sosyolog ve Eğitim Bilimci Sevda YILDIRIM Celep, İstanbul Gıdacılar ve Tüccarlar Derneği Başkanı Mustafa Karlı adına yönetim kurulu üyesi Cengiz Karadağ, Selahattin Eyyubi TML Müdürü İskender Turan, Aktüel Medya İmtiyaz sahibi ve gazeteci yazar Osman İslam, Gazeteci ve Köşe Yazarı Ümit Karaman, KAYA, AWEB Yazılım CEO’su Hamdi Ekmen, Dünya Genlik Derneği Yurtdışı temsilcisi Ümit Demirel, Ressam İsmail Kılınç Sunucu ve Radyo TV. programcısı Bahar Yıldırım, sanatçı Zorbey – Surkentli Mehmet – Doğu, Müzik Yapımcısı Sait Ağdaş’a  plaket verildi.

Törene katılamadığı için resmi mesaj gönderen KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın plaketini ise onun adına Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu aldı.

Gecenin sonunda Tek Rumeli TV’nin sahibine katkılarıyla özel olarak teşekkür eden genç, bu gecede yanımızda olmak tan çok mutluyuz dedi.

Protokol’ da ve konuklar arasında önemli isimlerde yer aldı.

Biruni Üniversitesi Öğretim Görevlisi Psikolog ve Psikiyatrist Nihat Kaya, Dünya Çocuk Gençlik Derneği Başkanı Ercan Akpınar, Selahattin Eyubbi Turizm Meslek lisesi Müdürü İskender Turan, Doğu Türkistan Yeni nesil teşkilatı üyeleri, K.K.T.C Maliye Bakanı Özel Kalem Müdürü Ufuk Solgar Tek Rumeli TV sahibi Atilla Baykal, Sosyolog Alev Tamtürk, Bestekar ve Müzik yapımcısı Sanatçı Fuat Bahçeci, Sanatçı ve sanat akademisi sahibi sanatçı Mustafa Sezgin, gelecek vaad eden opera öğrencisi Berke bahçeci de protokolde yer alanlar arasındaydı.

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri