İlk Mini Kent Bostanlığı Çevre İnovasyon ve Eğitim Merkezi’nde

İlk Mini Kent Bostanlığı Çevre İnovasyon ve Eğitim Merkezi’nde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çevre İnovasyon ve Eğitim Merkezi'nde ilk defa mini kent bostanlı
Ana Sayfa Magazin 4 Ağustos 2023 153 Görüntüleme

ENM Store Genel Müdürü Nurdan Navruz’dan vücut tipine göre elbise seçimine özel tavsiyeler

Moda dünyasında vücut tipine uygun elbise seçimi, şıklığın ve güzelliğin anahtarları arasında yer alıyor. ENM Store Genel Müdürü Nurdan Navruz, kişilerin vücut hatlarına uygun elbiseler seçmelerine yönelik çarpıcı tavsiyelerde bulundu.

Türkiye’nin önde gelen moda markalarından ENM Store’un Genel Müdürü Nurdan Navruz, şıklığı ve tarzı en iyi yansıtacak elbiselerin vücut tipine göre seçilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Navruz, farklı vücut tiplerine uygun elbise seçimleri hakkında yaptığı açıklamada şu tavsiyelerde bulundu:

1. Kum Saati Vücut Tipi:

Beli ince, göğüs ve kalça ölçüleri dengeli olan kadınlar, zarif vücut hatlarını vurgulayacak elbiseler tercih etmeliler. Beli saran, A kesim, v yaka veya balık model elbiseler, kum saati vücut tipine en uygun seçenekler arasında bulunuyor.

2. Elma Vücut Tipi:

Göğüsleri büyük ve beli belirgin olmayanlar için, beli saran ve etek kısmı geniş kesimli elbiseler ideal seçeneklerdir. Empire kesim elbiseler de elma vücut tipine uygun alternatifler arasında yer alıyor.

3. Armutsu Vücut Tipi:

Omuzları dar ve kalçaları geniş olanlar, üst kısmı sade ve düz kesim, alt kısmı ise desenli ve hareketli elbiselerle dengeli bir görünüm elde edebilirler. A kesim veya ruffles detaylı elbiseler armutsu vücut tipine uygun tercihler arasında yer alıyor.

4. Dikdörtgen Vücut Tipi:

Omuzlar, bel ve kalça ölçüleri neredeyse aynı olanlar için, beli vurgulayacak, belden oturan ve A kesim elbiseler tercih edilmelidir. Kemer detaylı elbiseler veya belden bağlamalı modeller dikdörtgen vücut tipine uygun seçenekler arasında bulunuyor.

5. Üçgen Vücut Tipi:

Geniş omuzlara ve dar kalçaya sahip kadınlar, alt kısmı geniş kesimli elbiselerle dengeli bir görünüm elde edebilirler. A kesim, baskılı ve dikkat çekici etek modelleri üçgen vücut tipine uygun tercihler arasında yer alıyor.

6. Oval Vücut Tipi:

Göğüs ve bel bölgesi dolgun, bacaklar ise ince olanlar, V yaka, A kesim veya belden oturan elbiselerle beli vurgulayabilirler. Oval vücut tipine uygun seçenekler, şıklığı ön plana çıkaracak.

“EN ÖNEMLİ NOKTA KENDİNİZİ İYİ HİSSETMENİZ”

Navruz, “Unutmayın, her vücut tipi kendine özgüdür ve güzeldir. Elbise seçiminde en önemli nokta, kendinizi iyi hissedeceğiniz ve vücut hatlarınızı vurgulayacak modelleri tercih etmektir. Kendinizi rahat ve güzel hissettiğiniz elbiseyi seçmek, size özgüven katacaktır.” dedi.

Yorumlar

Magazin Haberleri