Şevval Sam D&R Turnesinde  Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Şevval Sam D&R Turnesinde Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Ünlü sanatçı Şevval Sam, ikonik rock şarkılarını alaturka ile buluşturduğu “Rock’ı Severiz” adlı yeni a
Ana Sayfa Haberler 22 Mart 2023 110 Görüntüleme

E&Q Lift Yerli Asansör Üretimi ile Global Pazara Açıldı

Dağ Holding’in 30 yıllık tecrübesi ile hayata geçen E&QLift, tamamen yerli üretici ve Türk mühendislerin çalışmaları ile geliştirdiği asansör modelleri ile  global pazardaki gücünü artırmayı hedefliyor. Dağ Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ nitelikli iş gücü ve kaliteli üretimden faydalanarak ülkemizde değerli iş birlikleri yaparak ekonomi ve sektör için fayda oluşturan yan kollarından biri olacaklarını vurguladı.

İnşaat sektörünün önemli alt sektörleri arasında yer alan asansör sektörü, ülkemizde yerli üreticilerin gelişimi ile dikkat çeken bir noktaya geldi. 30 yıllık deneyimiyle konut sektöründe dikkat çeken projelere imza atan Dağ Holding’in asansör şirketi E&Q LIFT, üst düzey teknolojiye sahip ürün portföyü ile iddiasını uluslararası projelere taşıyor. Mart ayında gerçekleşen ve alanında dünyanın en büyüklerinden biri olan “Asansör İstanbul 2023” fuarına katılan E&QLift; Rusya, Hindistan ve Avusturalya’nın yanı sıra Ortadoğu ve Güney Amerika ülkelerinden gelen ziyaretçilerin dikkatini çekti.

Ürün tasarımlarında kullanılan teknoloji ve malzemeyi en üst seviyeye taşımak için uzun bir AR-GE ve yatırım sürecinin ardından 2021 yılında üretime başlayan E&Q Lift, Konya merkezinden başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede yer alan projelerin asansör kabini ve sistemlerini temin ediyor. Bugün üretiminin yüzde 50’sini iç piyasaya yüzde 50’sini de dış piyasaya sunan marka; Ortadoğu, Afrika, Doğu Avrupa ve Balkanlarda toplam 17 ülkeye ihracat yapıyor. Dağ Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ “Tüm dünyada olduğu gibi biz de hem ekonomik hem de çevresel birçok sınavdan geçiyoruz. Buna rağmen bütünlüğümüzü koruyarak, işimize ve ülkemize olan inancımızla çalışmaya devam ediyoruz. Tüm yapı tipleri için çözümler sunan E&Q Lift olarak dünya standartlarında ürünlerle henüz ilk senemizde sektörün otoriteleri tarafından adımızdan söz ettirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Burada en büyük gücümüz itina ile kurduğumuz kalifiye ekibimiz ve bu kıymetli yatırımı yapma gücünü gösteren ve sektöre kazandıran Dağ Holding’tir. Ekonominin en güçlü kalemleri arasında yer alan inşaat sektörü ve tüm alt kollarında yerel üretimin artması çok kıymetli. Bu bakış açısı ile E&Q Lift’te hayata geçirdiğimiz tüm tasarımlarda Türk mühendislerimizin imzası bulunuyor. Kabinden, mekanik sistemlere kadar bütün parçaları da yine yerli üreticilerden temin ediyoruz. Böylece daha üretim aşamasında ülkemize katma değer sağlıyoruz. Sonrasında ise ihracat ağımız ile hem sektörümüzü yurt dışına tanıtıyoruz hem de Türkiye’ye döviz geliri oluşturuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri