Ana Sayfa Foto Galeri, Haberler, Magazin 12 Ağustos 2020 596 Görüntüleme

Gazeteci Serkan Candaş’tan Belediye Basın Çalışanlarına Uyarı!

Gazeteci Serkan Candaş’tan Belediye Basın Çalışanlarına Uyarı!

Medya dünyasının tanınmış isimlerinden, önemli yazılarıyla her zaman dikkatlerini üzerine çeken SC Medya Grup sahibi Gazeteci Serkan Candaş sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı…

Serkan Candaş açıklamasında; “Belediye Basın Danışmanları, Basın Sorumluları ve Belediye Başkanlarının Dikkatine!
Ülke geneli bazı il ve ilçe Belediyelerde görevde olan, basın biriminde çalışanlar kraldan daha fazla kralcı olmuş ve hatta kendilerini Belediye Başkanı gibi görmeye başlamış. Bu şikâyetler birçok il ve ilçelerde bulunan Basın/Medya kuruluşlarından her gün artarak gelmeye başladı kulağıma. Öncelikle o şikâyetlere sebep olan belediye basın biriminde çalışanlara haddinizi bilin diyorum, fena sararım diye uyarmak istiyorum! Büyük ihtimal hiç bir şeyden haberi olmayan Belediye Başkanlarını da ciddi manada uyarmak mesleğimin ve boynumun borcu diye düşünüyorum. Bu çürük elmaların teker, teker temizlemelisiniz, çünkü onların yaptıkları ne yazık ki sizi etkiler.
ŞİKÂYETLERE SEBEB VEREN BAHSE KONU İL VE İLÇE BELEDİYE BASIN ÇALIŞANLARININ ADLARI BEN DE MEVCUTTUR…
Kesinlikle görevini layığı ile yapan basın çalışanlarını tenzih ediyorum. Bu lakayt, iş bilmez, meslek ahlakına aykırı davranan, görevi ‘Basın çalışanı’ olup, fakat başka arayışlar içerisinde olan, iş bilmezliklerine rağmen görevini sürdüren, bulunduğu ilin ve ilçenin çıkarını gözetmeyen, Belediye Başkanı ile Yerel ve Ulusal Basının önüne perde çeken bu basın çalışanlarının derhal temizlenmesi şart. Gazetecilik mesleğinin yüz karası olan bu ‘Basın çalışanlarını’ ifşa etmekten asla imtina etmeyeceğimin bilinmesini istiyorum.’’ dedi.

Yorumlar

Magazin Haberleri