EMİR EMİRHANOĞLU DÜNYA STARLARI İLE BİRARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR

EMİR EMİRHANOĞLU DÜNYA STARLARI İLE BİRARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR

Samy Nacceri, menejeri Don Kerry ve Fransız şarkıcı Parisia; Oyuncu Emir Emiehanoğlu ile bir araya geldi.
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin, Sağlık, Video Galeri 2 Haziran 2021 356 Görüntüleme

Her Şey Bi’Zeytin İle Başladı… Bi’Zeytin İle Sağlıklı Ürünler Sofralarda Buluşuyor…

Her Şey Bi’Zeytin İle Başladı… Bi’Zeytin İle Sağlıklı Ürünler Sofralarda Buluşuyor…

İda ve Madra Dağları arasında kalan vadide, geleceği ve doğal kaynakları koruyarak, geleneksele bağlı ama gelişmiş teknoloji ile üretilen butik zeytinyağı Bi’Zeytin tüketici ile buluşuyor.  

Anadolu’nun bereketli topraklarında yeşeren zeytin ağacı, tarihi 6 bin yıl önceye dayanan, uzun ömürlülüğüne, birleştiriciliğine ve üretkenliğine inanılan, pek çok kültürde kutsal kabul edilmiş şifalı bir ağaç. Zeytin ağacının meyvelerinden elde edilen sağlıklı yaşamın temel taşlarından biri ve insan beslenmesindeki en sağlıklı bitkisel yağ olan zeytinyağı, şimdi Bi’Zeytin farkıyla bayram sofralarında yerini alıyor.

Hasat yönteminden şişelenmesine, etiketlenmesinden paketlenmesine kadar her aşaması titizlikle elde yapılan Bi’Zeytin, yıllarca kurumsal hayatın içinde yer alan doğa ve zehirsiz gıda aşığı altı yol arkadaşının el ele vermesiyle kurulan Konsensus Gıda Turizm ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesinde hayat bulan bir girişim.

Doğal tarım prensiplerini benimseyen Bi’Zeytin, İda (Kazdağları) ve Madra Dağları ile çevrelenmiş, zeytin için en uygun klimalardan biri olan Edremit’te yetiştirilen Gemlik tipi zeytinlerden katkısız, iyi ve temiz gıda yöntemleri ile uzmanlar denetiminde butik olarak üretiliyor.

Bi’Zeytin ürünleri ile tanışmak için www.bizeytin.com sitesini ziyaret ederek alışveriş yapabilir, whatsapp hattı üzerinden de sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Bi’Zeytin Çeşitleri:  

*Bizim Bahçe Natürel Sızma Zeytinyağı (1 lt ve 3 lt)

*Bizim Bahçe Filtresiz Natürel Sızma Zeytinyağı (1 lt ve 3 lt)

*Komşu Bahçe Natürel Sızma Zeytinyağı (3 lt ve 5 lt)

*Taş Değirmen Natürel Sızma Zeytinyağı (1 lt ve 3 lt)

*Zeytin Sütü (500 ml ve 1 lt)

*Zeytin Yaprağı Çayı

Facebook: https://www.facebook.com/bizeytincom Instagram: https://www.instagram.com/bizeytincom/

Twitter: https://twitter.com/bizeytincom

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/bizeytincom/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCl8EVVkfQqzM0aAn28Kx7Hw?view_as=subscriber

Bi Zeytin Röportaj Soru ve Cevapları

1-) Bi’Zeytin markası fikri nasıl ortaya çıktı? Hikayesi nedir?

Bi’Zeytin bizler için yepyeni bir serüven, yeni filizlenmiş ve büyümekte olan bir fidan… Bu fidanın ilk tohumları ‘’Her Şey Bir Zeytin ile Başladı’’ sloganıyla Yaprak Yapsan, Ömür Tekeli ve Emel Karaca’nın aile bahçelerinde zeytin fidanlarının dikilmesiyle atıldı. Fidanlar özenle ve ilgiyle bahçede serpilip büyüyerek ailemizin yeni üyesi oldular. Öyle ki artık büyüyen ağaçların her birinin mahsulleri toplanarak sıkıldı ve bizlere ailenin diğer üyeleri ve sevdiklerimizle kurduğumuz sofralarda eşlik etmeye başladı. Sonrasında da Bi’Zeytin olarak bahçelerimizde özenle büyüttüğümüz zeytin ağaçlarının yapraklarını toplayarak tüketicimizle buluşturmaya başladık. Biz yıllardır üç yol arkadaşı olarak birlikte yol aldığımız kurumsal hayatta kazandığımız bilgi ve birikimi Bi’Zeytin’e aktarmaya karar verdik.

2-)Kimlerin bunun için neler yaptığına dair hoş anıları var mı?

Çok farklı alanlardan ortak paydada buluşan kadın girişimciler olarak çıktığımız yolda pek çok anı da biriktirdik. Kurumsal hayat bambaşka bir deneyim, kendi girişim hikayemiz ise bambaşka bir deneyim… El ele verdiğimiz ortaklarımızla beraber çok uzun yıllar boyunca kurumsal hayatta çalıştık ve halen daha çalışmaktayız. Bu süreç içerisinde, hepimizin içerisinde doğaya olan aşkımız bizleri farklı bir şeyler yapmaya yönlendiriyordu. Çevremize karşı olan sorumluluklarımızın farkında olarak iyi ve doğal ürünler sunmak için bilinçli bir adım atmak istedik. Çıktığımız bu yolda, geleneksel üretimi ön plana alarak gelişmiş teknolojik üretimi ihmal etmeden tüketicimizle buluşuyoruz. Böylece hem geleceğimizi hem doğal kaynakları hem de çocuklarımızı koruyoruz. Çıktığımız bu yolda birlikte bir sürü güzel anı biriktirmeye devam etmek en büyük dileğimiz.

 

3-)Oluşumda emeği geçenler kimler?

Bi’Zeytin aslında hepimizin emeği ile kurulan bir marka. Geçmişten bugüne topraklarımıza emek verenlerin emeği marka hikayemizin ana maddesi. Bugün hem kendi bahçemizde hem de komşu bahçelerden toplanan kaliteli zeytinleri alarak butik zeytinyağı üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Bi’Zeytin fidanlarımızı bizler, ailemiz, sevdiklerimiz ve geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızla beraber özenle diktik. Fakat sonrasında başlattığımız girişim büyüdü. Aile bahçelerimizden komşu bahçelere aktarılan bu oluşumda toprağımızı bereketlendiren kadınlarımızın ve çiftçilerimizin müthiş emeklerini de yanımıza alarak hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

 

 

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri