FG Güngören Akü Servisi 

FG Güngören Akü Servisi 

Güngören akü servisi olarak her an yanınızdayız. Akü değiştirme hizmetlerine ihtiyacınız varsa bizi ara
Ana Sayfa Haberler 5 Nisan 2022 133 Görüntüleme

İmar ve Yol Kontrollerinde RTK Drone Kullanıyoruz

Çorlu Belediyesi kent genelinde imar çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için teknolojik imkânları kullanmaya devam ediyor.

 

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Bolat, kent genelinde imar planları ve yol çalışmaları başta olmak üzere birçok teknik konuda yürütülecek çalışmalar, saha çalışmalarında meydana gelebilecek olumsuzluklar ile kaçak olarak yürütülen işlemlerin önlenebilmesi ve tedbir alınabilmesi amacıyla teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek hizmetlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için kurum içi eğitimlerin sürdüğünü söyledi.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Bolat, "Çorlu'muzda belediyemiz yol yapım çalışmaları, hâli hazır haritaların güncellenmesi, numarataj işlemlerinin düzenli yapılması, imara aykırı yapıların kontrolü, hafriyat ve kaçak döküm uygulamaları, güncel hava fotoğrafları, saha ve yapı kontrolleri, harita ve yüzey üretimi, kamu alanlarının işgali, ortofoto haritalarının düzenlenmesi, diğer teknik ölçüm ve tespit işleri gibi birçok hizmet alanında kullanılabilmek üzere GPS ile birlikte uydu tabanlı konumlandırma sistemine sahip RTK Drone uçuşu ve sonrasında yürütülecek çalışmalar hakkında eğitim düzenlendi.

 

RTK Drone çekimi ile elde edilen 3 boyutlu görüntüler haritalara işlenirken, kullanılan teknikler ile hata payının en aza indirgenmesi planlanıyor. Teknolojik imkânların doğru bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla sahada kullanılacak teknik aletler ve uygulamalar ile ilgili son gelişmeleri yakından takip ediyoruz." dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri