“Sen Nasılsın” isimli ikinci kitabını çıkaran bilinçaltı dönüşüm uzmanı Oya Özer, korona virüsü konusunda farklı bir pencereden uyardı. Endişe ve korkularımızın iç dünyamızda ve bilinçaltımızda önemli hasarlar oluşturduğunu dile getiren Oya Özer, “endişe ve korkuyu bırakın, önleminizi alın” vurgusunu yaptı. Korona virüsünün bedensel zararlar verirken biz farkında olmadan enerji yönünden de büyük zararlar verdiğini sözlerine eklerken “ Öncelikle fark etmeliyiz ki, bağışıklık sistemimizin en büyük virüsü korkularımızdır. Bunu unutmayın. Her türlü hastalığı bilinçaltımızdaki korkularımızı temizleyerek inancımız ve alacağımız tedbirlerle kolaylıkla yenebiliriz. Elbette hiç korkmuyorum demek, vurdumduymazlık, panikleyerek kontrolden çıkmak kadar tehlikelidir” dedi. Evlerimizde, dışarıdaki virüslerden korunuyoruz. Peki ya içimizdeki virüsten nasıl korunmalıyız? Sorusuna da “Şimdi içimizdeki virüsü de bir anti virüs programıyla temizleme zamanı. O halde, yapılacakların başında, öncelikle kendimize sosyal medya ve haber izleme sınırlaması getirmeliyiz. Tüm gün bilgisayar başında kaç kişi ölmüş, dünyada hangi ülkede daha kötü ne oluyor diye gerilip, sanırım ölmeden kendimizi öldürmeye çalışıyoruz. Günde bir iki saat güncel haberleri izleyerek bilgi edinmek ve sonra bir süre hiç o alanlara uğramamakta fayda var. Bilgiyi mümkün olduğu kadar doğruluğundan emin olduğumuz ve güvendiğimiz resmi kaynaklardan edinelim. “Arkadaşımın teyzesi hastanede çalışıyor, bilgiyi saklıyorlar, bugün şu kadar kişi ölmüş” diye gelen her mesajı da okumadan silin. Zihne giren virüs her şeyden tehlikelidir unutmayın” diyerek uyardı. Bedenimizi Koronadan korurken zihnimizi de unutmayalım uyarısını yapan Oya Özer, uzmanı olduğu ve gözden kaçan bu önemli konuya dikkat çekti.
![Sera Tübek’ten yeni bir hit: “Bu Defa” ile müzik dünyasını sarsacak!](https://cekicmedya.net/wp-content/themes/ohaber/images/grey.gif)
Sera Tübek’ten yeni bir hit: “Bu Defa” ile müzik dünyasını sarsacak!
Pop müziğinin başarılı isimlerinden Sera Tübek, sözü ve bestesi yine kendisine ait olan “Bu Defa” adlı yKORONA VİRÜSÜ ENERJİMİZİ DE TEHDİT EDİYOR
Yorumlar
Benzer Haberler
-
Anadolu Yakası’nın Gastronomi Merkezi olarak öne çıkan Bulvar 216 yeni markaları ile dikkat çekiyor
-
Fişekhane’ye üç yeni marka
-
İzmir İtfaiyesi Dikili’de orman yangınına müdahale ediyor
-
Özgür Özel: Nilüfer partimizin yüz akı belediyelerinden
-
Hyundai’nin Robotları da Ödülleri Toplamaya Başladı
-
Ücretsiz tercih danışmanlığına büyük ilgi
-
LİMA, Üniversite Adaylarına YKS Tercih Danışmanlığı Hizmeti Veriyor
-
Bayrampaşa Belediyesi’nden öğrencilere ücretiz YKS tercih danışmanlığı
-
Cuma Namazını restorasyon çalışmaları tamamlanan Aşağı Bekdik Camii’nde kılan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, namaz sonrasında aşure dağıtımına katıldı
-
Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce ‘Aşure Günü’ nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda 4 bin kişiye aşure dağıtıldı
-
Geleceğin teknoloji yıldızları Kocaeli’de yetişiyor
-
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Şeyh’ül Kurra Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek buradaki çocuklarla bir araya geldi