Ana Sayfa Foto Galeri, Haberler, Magazin, Müzik, Son Dakika 13 Ocak 2022 506 Görüntüleme

LEMAN SAM’IN IRKÇI PAYLAŞIMI SONRASI BİR TEPKİ DE NİHAT DOĞAN’ DAN GELDİ. “EN BÜYÜK SOYSUZ SENSİN”

LEMAN SAM’IN IRKÇI PAYLAŞIMI SONRASI BİR TEPKİ DE NİHAT DOĞAN’ DAN GELDİ. “EN BÜYÜK SOYSUZ SENSİN”

Flash Tv’ de yayınlanan ve farklı formatıyla Türk televizyonlarının en olaylı programı olmayı başaran  “AL SANA HABER” in her gün değişen konuk yorumcularında bugün masada Başak Çokan, Bahar Candan ve Nihat Doğan vardı.

Ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum için uzun süreli linçe maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar.” ifadelerini kullanınca ırkçılık yapmakla suçlanan Sam’ ın bu paylaşımının altına binlerce tepki geldi. Bir tepki de “AL SANA HABER” yorumcusu Nihat Doğan’dan geldi.

Nihat Doğan; “Leman Sam’ ı bu ırkçı söylemlerinden dolayı kınıyorum. Bu faşizmdir. Bu kafatasçılıktır. Mülteciler üzerinden memleket politikasını eleştiren sözler söylenseydi veya sosyo-kültürel seviye tartışılsaydı sözler ciddiye alınabilirdi. Ama soysuz Araplar diyerek burada tamamen İslami düşmanlık olduğunu düşünüyorum. Bilinçaltındaki İslami düşmanlığın dışa vurumudur. Benim peygamberimin ırkına mensup olan insanları hedef alması art niyetlidir. Benim peygamberim Arap. Sen benim peygamberime soysuz diyemezsin. Peygamberimin soyuna soysuz diyorsan en büyük soysuz sensin. Evet bugün bu ülkede mülteci sorunu vardır. Ama bu atılan tweetin bu sorunla ilgisi yoktur. Bu ülkede daha geçen gün 3 tane Suriyeli genci diri diri yaktılar. Kim yaktı? Senin Türklerin yaktı. Ağzından bir kelime çıktı mı bununla ilgili? Biz de ahlak abidesi değiliz. Kimseyi hedef gösteremeyiz. ”  diyerek tepki gösterdi.

Seyhan Soylu ise; “Ülkelerin savaş gibi elzem durumları vardır. Ve ülkelerini terk ederler. Bu İran’ da da oldu. Orada devrim oldu. Bir sürecin de 3-4 milyon insan gitti. Türkiye de yaşayan İranlı var, Afgan var, Ermeni var, İngiliz var. Türkiye Ortadoğu’ nun merkezindeki bir ülke konumunda. Leman Sam’ ın bu tweette yapmış olduğu gibi daha önce de ırkçı bir söylemle “Hacca giderek pislik Araplara para kazandırmam” demesi Hac ile ilgili hassasiyeti yüksek olan insanlar bunu İslamiyet’e saldırı olarak algılar. Ama Leman Sam şöyle demiş olsaydı “Araplar bizi Kurtuluş Savaşımızda sırtımızdan vurdular” demiş olsaydı bu tamam. Ya da “Haşimi’ nin sembolü olan 515’ i yazarak Adana’ da Urfa’ da geziyorlar. Çetecilik mi yapıyorlar.” diye sorsaydı bu da tamam ama gerisi ırkçı söylemdir.”  yorumunda bulundu.

 

HABERİN VİDEO LİNKİ

https://youtu.be/Qtw2VDdH-MQ

https://youtu.be/Qtw2VDdH-MQ

 

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri