Siyahın zerafeti💫

Siyahın zerafeti💫

Seslendirdiği şarkılarla gönüllerde taht kuran Ebru Yaşar, sesinin yanı sıra sahne tarzıyla da büyük be
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 12 Mayıs 2022 262 Görüntüleme

Mersin Kadın Gücü toplandı 2022-2023 yılı çalışma grubu oluşturuldu

Mersin Kadın Gücü toplandı 2022-2023 yılı çalışma grubu oluşturuldu

Mersin Kadın Gücü üyesi çok sayıda kadın, Mersin Kadın Gücü grubu sözcüsü Cavidan Demirağ, önderliğinde bir araya geldi. Demirağ, toplantıda önemli kararların alındığını belirterek, 2022-2023 yılı aktif çalışma grubunun kurulduğunu söyledi.
Siyaset başta olmak üzere kadının güçlenmesine dönük çalışmalar yapmak üzere kurulan ve kısa süre içerisinde bir kadın sivil toplum hareketi haline gelen Mersin Kadın Gücü, pandeminin çok azalmasıyla yüz yüze kinci büyük buluşmasını çok sayıda kadının katılımıyla gerçekleştirdi.
Sivil toplum, iş, siyaset ve birçok alanda görevleri olan Mersin Kadın Gücü üyesi kadınlar park Kafede buluştular. Buluşmada çay ve pasta ikramı yapılırken, kadınlar Mersin ve birçok konuda ortak kararlar aldılar. Buluşma sonucunda kadınlar dün doğum günü olan Demirağ’a sürpriz yaparak getirdikleri pastayı kesip doğum gününü kutladılar.
Buluşmada Mersin ve ülkedeki son yaşanan gelişmeler ele alınırken, kadınlar ortak mücadele ve önümüzdeki dönem için yapacakları çalışmalara ilişkin bir planlama yaptılar.
Buluşmada konuşan Mersin Kadın Gücü grubu sözcüsü Cavidan Demirağ, ikinci büyük buluşmada çok önemli kararlar aldıklarını belirterek, şöyle devam etti” Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Mersin Kadın Gücü olarak 3 yıl önce kurulmuştuk. Siyasette kadının önemine çok önem veriyoruz. Kadınların siyasette yer almalarını çok destekliyoruz ve bunun için ne gerekirse yapacağız. Siyasette aday belirlemede belirleyici güç olamadığımız için en pratik olanı seçtik. Yani kadın muhtar adaylarımızı destekledik. O zaman kadın muhtar adaylarımızı desteklemiştik. Seçilmeleri için sahada çok çalıştık. Seçildikten sonra da onları destekledik. Sonra birden erken seçim oldu. Genel seçimlerde Milletvekilliği Adaylığım olmuştu. Sonra yerel seçimler oldu. Ve daha sonra malum pandemiden dolayı bir araya gelemedik. Bizim grubumuz kadınlara çok önem veriyor. Kadına yönelik şiddet ve kadın istihdamı konusunda çalışmalarımız oldu ve daha da olacaktır. Kadın girişimci biri olarak kadın girişimcileri destekleyeceğiz. Kadının üretimde istihdamda olmasını sağlayacağız. Kadınların iyi yerlere gelmesi için mücadele edeceğiz. Kadınlar olarak dayanışma içerisinde olacağız.”
Demirağ’ın ardından diğer kadınlarda görüşlerini belirterek, kadınların mücadelelerini geliştirmelerini ve 2023 seçimlerinde kadın adayların desteklenmesi gerektiği yönünde görüşler sundular. Öte yandan toplantıda 2022-2023 yılı aktif çalışma grubu oluşturuldu.

Yorumlar

Magazin Haberleri