Serra Arres’ten “İkimizin Yangını”

Serra Arres’ten “İkimizin Yangını”

Serra Arres, bestesi Derya Bedavacı’ya, müziği Sinan Özşeker’e ait olan “İkimizin Yangını” şarkısını Se
Ana Sayfa Kültür & Sanat 18 Ocak 2024 92 Görüntüleme

Mitoloji – III temalı sergi ile yeniden Renklerin İzindeyiz.

Renklerin İzinde Kültür ve Sanat Topluluğu, 25 – 31 Ocak 2024 tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi 4.kat fuaye alanında gerçekleşecek olan “MİTOLOJİ” temalı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Topluluk, “MİTOLOJİ” üçlemesinin bu son sergisinde farklı toplum ve kültürlerde ön plana çıkmış kahraman ve hikayelere yer veriyor. 34 farklı sanatçıyı buluşturan sergide 65 resim 5 adet heykel çalışması bulunuyor.

Küratörlüğünü Pınar Ülker’ in yaptığı sergi; “Mitoloji” teması aracılığıyla binlerce yıldır bu dünyada yalnız olmadığımızı, insanoğlunun doğadaki yerini ve bu yerden yola çıkarak bir arada yaşamanın nasıl da kolayca mümkün olduğunu anlatmak ve insanlık tarihine yeniden bir selam göndermek istiyor. Sergilerinin ilkini Bursa’da, ikincisini mitolojinin doğduğu topraklardan biri olan Ayvalık’ta açan topluluk, seriye İstanbul’da devam etmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Mitolojinin büyülü ve masalsı dünyasının anlatıldığı sergi, 31 Ocak 2024 Çarşamba günü akşamına kadar Caddebostan Kültür Merkezi 4. Kat Fuaye alanında izlenebilir.

Açılış: 25 Ocak Perşembe, Saat: 17:00

Sergi Sorumlusu: Pınar ÜLKER / Tel: 0 505 269 50 37

Mail: renklerinizinde@gmail.com Instagram: renklerin.izinde

Etiketler:

Yorumlar

Magazin Haberleri