Serkan Töre: ‘’Kalıcı Projelerde Yer Alip Yurtdışında Ödüller Alarak Ülkemi En Güzel Şekilde Temsil Etmek İstiyorum”

Serkan Töre: ‘’Kalıcı Projelerde Yer Alip Yurtdışında Ödüller Alarak Ülkemi En Güzel Şekilde Temsil Etmek İstiyorum”

Serkan Töre, Hollanda’da yaşamaktadır. Mankenliğe yurtdışında 2022 yılında adım atan Töre,  Türkiye’de
Ana Sayfa Spor 23 Ekim 2022 161 Görüntüleme

Octagon Türkiye’de Bir İlki Yaşattı

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Octagon Karma Dövüş Sanatları Müsabakaları Kocaeli Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda gerçekleşti. 84 ülkede canlı olarak yayınlanan organizasyona protokol ve çok sayıda seyirci katılım gösterdi. Müsabakalarda 8'i kazak, 8'i Türk olmak üzere toplamda 32 sporcu kıyasıya mücadele etti. 4 Türk sporcu rakiplerini alt ederek galibiyet kazandı. 

 

Octagon Türkiye Başkanı Serdar Gökkaya bu organizasyonu düzenlerken desteklerini esirgemeyen Octagon Kurucu Başkanı Nurettin Sadıkov, Octagon Türkiye As Başkanı Hayrican Taşdelen, Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, ve Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı’ya plaketlerini takdim ederek teşekkürlerini dile getirdi. 

 

Tatsiana Firsava, Kadir Dalkıran,  Kaan Kazgan gibi profesyonel MMA sporcuları, uluslararası turnuvada heyecan dolu anlar yaşattı.

 

OCTAGON’U YILDA 3-4 KEZ ORGANİZE EDECEĞİZ

 Octagon Türkiye Başkanı Serdar Gökkaya, spor branşlarında uluslararası organizasyonların ülkemizde olmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak “MMA sporuna aşırı ilgi duyuyorum. MMA sporundan Octagon ligini Türkiye’ye taşıdım. Octagon Türkiye As Başkanı Hayrican Taşdelen ile birlikte bu organizasyonu daha da ileriye taşımak istiyoruz. Seneye  ülkemizde bir çok MMA organizasyonu daha yapacağız. Bu organizasyon ülkemizin sporcuları açısından çok önemli. MMA sporu bütün dünyada yaygın bir spor. Bu sporun önemli liglerinden biri de Octagon. Bu ligden sonra daha büyük ligleri de getireceğiz. Ülkemizde her yıl Octagon Türkiye’yi üç veya dört defa organize etmeyi düşünüyoruz. Octagon’un dünyada 500 milyon aktif takipçisi var. Bizler de Türkiye’de bu sporu büyütmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şu an 8 sporcumuz çok profesyonel konumda yer alıyor. Seneye sporcularımızın isimlerini daha çok duyacağız. Türkiye şampiyonalarına alt yapı oluşturması açısından bu organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri