“DİKKAT! SAĞLIKLI BİREYLER DİJİTAL BAĞIMLILARA DÖNÜŞEBİLİR”

“DİKKAT! SAĞLIKLI BİREYLER DİJİTAL BAĞIMLILARA DÖNÜŞEBİLİR”

BÜMED MEÇ Okulları Bilişim Teknolojileri Eğitmeni Gökçe Akbıyık, hastalık korkusu, karantina psikolojisi,
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin, Moda 22 Nisan 2021 520 Görüntüleme

Özlem Süer’in Zamansız Tasarımları FWI’da Tanıtılacak

Özlem Süer’in Zamansız Tasarımları FWI’da Tanıtılacak

Özlem Süer’in Fashion Week İstanbul için hazırladığı Gök Kubbe Koleksiyonu’nun tanıtım filminde dünya kadınlarının yaratıcı enerjisinin yerelle küreseli buluşturması amaçlandı. Filmin çekimleri ezelden beri coğrafyaları buluşturan Kapalıçarşı’da yapıldı.

 İstanbul’un evrensel ve birleştirici yönünden ilham alan ve çok sesli bir atmosfere sahip olan Fashion Week İstanbul kapsamında, Özlem Süer Gök Kubbe Koleksiyonu’nu ezelden beri coğrafyaları buluşturan Kapalıçarşı’da çekilen bir kısa filmle 15 Nisan Perşembe saat 14:15’te kamuoyunun beğenisine sunacak.

Farklı coğrafyalara ait kadın öykülerinin koleksiyonun her parçasına ayrı bir ruhla dokunduğu ve dingin, bağlantı kuran ve kendi öyküsünü yaşam felsefesine dönüştürmüş bir kurgunun izleneceği kısa filmde; Gök Kubbe Koleksiyonu’nun çok sesli ruhuyla dünya kadınlarının yaratıcı enerjisinin yerelle küreseli buluşturması amaçlandı.

Marka geleneğimizin uzantısı romantizm, kozmik bir yaklaşımla bu kolektif enerjinin içinde var oluyor diyen Özlem Süer Gök Kubbe Koleksiyonu’nun öyküsünü “Zamansız ve belki tüm zamanların güzel enerjisiyle masalsı bir algoritmanın eseri” olarak özetledi.

Süer “Yaşadığımız dünyanın değişmesi yeni bir hissedişin yolunu açıyor. Bu yeni hissediş seçici ihtişamlı bir görsel şölen yaratıyor. Koleksiyonumuzda ara pudralar, kum bejleri, vizon griler, sülfür sarıları ve metalik efektlerin yer aldığı materyaller kullandık. Strüktür, koleksiyonumuzun can alıcı noktası. Formlardaki yenilikçi denemelerse koleksiyonumuzun enerjisini yükseltiyor” dedi.

Koleksiyon için özel geliştirilmiş deneysel kalıplar, çift taraflı kullanıma açık inovatif kumaşlar, geliştirilmiş yeni kumaş yüzeylerinin kullanıldığı tasarımlarda tesadüf duygusuyla yaratılmış siluetler izleniyor. Koleksiyonda hem dönemsel tatlar hem de zamansız karakterlerle özgün bir dil yaratılırken kumaşın kendini anlatması için yeni bir zemin oluşturuluyor.

Özlem Süer Hakkında: Tasarımları dünya moda otoritelerince Avant-Garde, Neo-Romantik, Deneysel, Kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanan Özlem Süer, 30 yıllık moda ve tasarım serüveninde, her sezon farklı öykülerden esinlenerek yarattığı eşsiz koleksiyonların yanı sıra farklı disiplinleri kavramsal bakış açısı ile sentezlediği sanat enstalasyonları ile de dünya genelinde solo veya karma performanslar gerçekleştirmektedir. Özlem Süer tasarımları, Özlem Süer White ve O-Day alt markalarıyla beraber geleneksel ve dijitalden marka dostları ile buluşmaktadır. Galeries LaFayatte, Harvey Nichols gibi brandstorelar ile butik satış noktalarında İstanbul, Paris, Milano, New York başta olmak üzere Avrupa, Ortadoğu ve Amerika’da ve www.ozlemsuer.com’da güçlenmektedir.

 

Yorumlar

Beyaz Haber ajansı
Magazin Haberleri