Şevval Sam D&R Turnesinde  Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Şevval Sam D&R Turnesinde Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Ünlü sanatçı Şevval Sam, ikonik rock şarkılarını alaturka ile buluşturduğu “Rock’ı Severiz” adlı yeni a
Ana Sayfa Magazin 2 Temmuz 2024 646 Görüntüleme

PRENS ADALARI’NIN DÖRT BİR YANINDAN DÖRT GÜN BOYUNCA CAZ MELODİLERİ YÜKSELDİ: “ADALAR’DA CAZ” SONA ERDİ!

İstanbul’un gözdelerinden Prens Adaları’nda bu yıl ikincisi düzenlenen “Adalar’da Caz”, dört gün boyunca 12 bine yakın müzikseveri cazın tüm renkleriyle buluşturdu!  27-30 Haziran tarihleri arasında yerli ve yabancı birbirinden özel 135 caz müzisyenini misafir eden festival kapsamında farklı noktalarda toplam 35 ücretsiz konser gerçekleşti. Hem Adalıların hem de ziyaretçilerin yazın keyfini caz müzikle çıkardığı “Adalar’da Caz” kapsamında Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’nın yanı sıra Kadıköy, Kabataş ve Bostancı’daki Adalar vapur iskelelerinde gerçekleşen konserlerin yanı sıra düzenlenen söyleşi ve hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları da İstanbullulardan yoğun ilgi gördü.

“Her yerde, herkes için sanat” mottosuyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Adalar’da Caz”, 27-30 Haziran 2024 tarihlerinde bir kez daha İstanbullulara unutulmaz bir festival yaşattı.

Büyükada Taş Mektep ve Atatürk Meydanı, Heybeliada Pazar Yeri, Burgazada Eski İskele Meydanı ve Kınalıada İskele Meydanı’nın yanı sıra Kadıköy, Kabataş ve Bostancı’da bulunan Adalar vapur iskelelerinde gerçekleşen konserlerde birbirinden güçlü isimler “Adalar’da Caz”a konuk oldu. Festival kapsamında Sarp Maden, İsmail Tunçbilek, Elif Çağlar Jazz&Groove, Afroloji, ArtoTunçboyacıyan 1 To 3, Mustafa İpekçioğlu Miquartet, What Da Funk, İlhan Erşahin, Duende – Erdem Sökmen & Nağme Yarkın & Hasan Meten, Deli Bakkal ve Alice Francis, Büyükada’da dinleyicilerle buluştu. Burgazada’da Barış Doğukan Yazıcı Quartet, Korhan Futacı, Can Su Aslan ve Manuş-u Âlâ’nın; Heybeliada’da Onur Ataman Trio, Şenova Ülker Quartet, Baturay Yarkın Trio Feat. Nağme Yarkın ve Ateş Tezer Trio’nun sahne aldığı festivalde Kınalıada sahnesinin konukları ise Çağıl Kaya, İmer Demirer Quartet, Tolga Şanlı Power Trio ve KAPIKO oldu.

Adalar vapur iskelelerinde gerçekleşen konserlerde ise dört gün boyunca Bestem Yuvarlak Jazz Quintet, Ayşenur Çınar Duo, Esra Gürçay Duo, Hot Shots Jazz Band, Gizem Gündoğdu Trio, Kaan Arslan Co., DJ The Diplobrat, Kamucan Yalçın & Friends, Elif Çohaz Duo, Gizem Ekiz Duo, Nisan Biçer Duove DJ Yakuza İstanbullularla buluştu.

“Adalar’da Caz” konserlerin yanı sıra Büyükada Taş Mektep’te yetişkinler için Street Jazz ve çocuklar için Solo Jazz atölyelerine ev sahipliği yaptı. Festival kapsamında Yüksel Aksu, Seren Yüce, Cenk Erdoğan ve Erdem Özkan ise “Caz Müziğinin Yön Verdiği Filmler” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yorumlar

Magazin Haberleri