“TOMRİS” OYUNU BAŞLIYOR

“TOMRİS” OYUNU BAŞLIYOR

TOMRİS: “Yalnızlığımdır özgürlüğümün bedeli” Rain Media’nın yapımcılığını üstlendiği “Tomris” oyunu Ek
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin, SİNEMA FİLM 10 Eylül 2021 253 Görüntüleme

SAM REKLAW: KAMERA ARKASI, EKRANDAKİLERDEN DAHA DRAMATİK!

SAM REKLAW: KAMERA ARKASI, EKRANDAKİLERDEN DAHA DRAMATİK!

İngiliz iş adamı Sam Reklaw, Tokyo’dan İstanbul aktarmalı Madrid’e uçarken, İstanbul’a hayran kaldı. Sonra tekrar gelip burda çekilen Shame filmine yapımcı oldu. Akabinde filmde rol de aldı. Hedefindeki yeni işlerinde hep Türkiye olan Sam Reklaw’dan açıklamalar…

 Türkiye’de çekilen korku-gerilim türünde çekilen Shame filminde rol aldınız. Sizi kısaca tanıyalım. Neler yaptınız şimdiye kadar?

Lise eğitimimi yarıda bıraktım ve ne yapmak istediğimi bulana kadar bir sürü işte çalıştım. Motivasyonumu yüksek tutmamı sağlayan şey, hobilerimden para kazanmaya odaklanmak. Böylece başarılı oluyorum. Şu an motor sporları, savunma sektörü ve emlak sektöründeyim.

Türkiye’de çekilen ve Türk yönetmenin çektiği Shame filmine yapımcı olmanız nasıl gelişti?

Para getiren ve başarısına inandığım her işe girerim. Projeye öncelikle yatırımcı olarak katıldım. Takibinde filmde İngiliz oyuncuya ihtiyaç olduğu için bu fırsatı değerlendirmiş oldum. Bu benim ilk oyunculuk deneyimimdi ve denemek istedim.

Çekimler sırasında zorlandığınız konular nelerdi?

Ekipte İngilizce konuşan neredeyse kimse olmadığı için zorlandım. Çevirmenimin de yeterince mükemmel olmaması süreci uzattı. Bunun yanı sıra hava koşulları zorlayıcıydı.

Tokyo’dan Madrid’e İstanbul aktarmalı uçarken indiniz ve kasıtlı olarak uçağı kaçırdınız. Peki İstanbul’da sizi en çok ne etkiledi?

Uçağımı isteyerek kaçırdım. Bundan pişman değilim. Çünkü tanıştığım bir Türk kadın ile Taksim’de en iyi kebabı yedim. İstanbul’a 1 sene sonra geri geldiğimde kadının sevgilisi vardı ve kebapçı pandemiden dolayı kapanmıştı. Yani bu hikaye pek güzel sonlanmadı diyebilirim.

KAMERA ARKASINDA DÖNENLER, EKRANDA GÖRDÜKLERİMİZDEN DAHA DRAMATİK!

Shame filminde rol aldınız. Siz kendinizi nasıl değerlendiriyorsunuz, ilk oyunculuk tecrübenizle ilgili olarak?

Oyunculuğumdan kaynaklı Oscar kazanmam gerektiğini düşünüyorum.

Neden böyle düşünüyorsunuz?

Çünkü kamera arkasında dönen şeylerin ekranda gördüklerimizden daha dramatik olduğunu fark ettim.

GÖBEKLİTEPE’DE BELGESEL ÇEKMEK İSTİYORUM!

Peki bundan sonra yeni filmlerde oynama düşünceniz ve teklifler var mı?

Avrupa’daki bir film için teklif aldım. Ayrıntıları yakında netleşecek. Türkiye’de kara komedi filmi çekmek istiyorum. Ayrıca burada insanlık tarihinin doğuşu hakkında belgesel çekmek istiyorum. Çünkü burada çok fazla kaynak var,  Göbeklitepe’de buna dahil.

 

Yorumlar

Beyaz Haber ajansı
Magazin Haberleri