İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, genç kuşağın tiyatrocu adayları ile izleyiciyi bir araya getiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, genç kuşağın tiyatrocu adayları ile izleyiciyi bir araya getiriyor

Bu yıl 11.’si düzenlenecek olan etkinlik, kaybettiğimiz Tiyatro Sanatçısı Seda Fettahoğlu anısına yapılı
Ana Sayfa Foto Galeri, Haberler, Magazin 17 Ocak 2022 405 Görüntüleme

SEYHAN SOYLU’ DAN BÜLENT ERSOY’ U CANLI YAYIN DA YERDEN YERE VURDU

SEYHAN SOYLU’ DAN BÜLENT ERSOY’ U CANLI YAYIN DA YERDEN YERE VURDU

Flash Tv’ de yayınlanan ve farklı formatıyla Türk televizyonlarının en olaylı programı olmayı başaran  “AL SANA HABER” in her gün değişen konuk yorumcularında bugün masada Özlem Uçar, Yeliz Yeşilmen, Bahar Candan ve Adrian vardı.

Türk Sanat Müziğinin Diva’ sı Bülent Ersoy’un Anıtkabir ziyareti sırasında üniformalı subayın, yağmurdan korunması için şemsiye tutarak eşlik ettiği basına yansıyınca sosyal medyada tepki toplamış ve MSB inceleme başlatmıştı. İnceleme sonucu Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alınmıştı.

Bülent Ersoy’ un bu görüntüleri nedeniyle bir tepki de Seyhan Soylu’ dan geldi. Şemsiye altında programını açan Soylu’ dan Bülent Ersoy’ a tokat gibi yanıt geldi.

Konuyu her iki açıdan değerlendiren Seyhan Soylu; “Bu elimdeki şemsiye Genel Kurmay Başkanlığı’na kadar sirayet etmiş bir şemsiye. Bülent Ersoy açısından ele alayım. Peki yaşlanır ve ayağa kalkamaz duruma gelirsek bize kimse yardım etmeyecek mi? Yakın zamanda bir programda maksadını aşarak o Barış sürecinde ‘Benim çocuğum olsa askere yollamam’ dersen Türk toplumu da bunu hatırlar ve sizi yerden yere vuran sözler söyler, eleştirirler Bülent Hanım. Ben Bülent Hanımefendiyi çok severim. Türkiye’ de gelmiş geçmiş en büyük sanatçıdır.

Ben burada Anıtkabir’ in Albay olan komutanına çok üzüldüm. Orada Bülent Hanım yerine başka biri olsaydı da o asker ceza alır mıydı? Bunu da araştırdım. Kabahatler Kanununa göre bir askerin bunu yapmaması gerekir. Yönetmeliğe aykırı. Bülent Ersoy’ un sağlığınla ilgili bilinmeyen bir şey söyleyeyim. Rahmetli Zeki Müren gibi Fil hastalığına yakalandı. Ayaklarında inanılmaz şiş var ve yürüyemiyor. Bunun haricinde vertigo rahatsızlığı var. Her şeyden önce Bülent Hanımın vasiyeti var. Ben öldükten sonra tüm servetim Mehmetçik Vakfına kalacak diye. Bir şemsiye tutulmuş bana çok mu görülüyor?  deniyor.

Bir askeri zannediyorum Halil Durmaz kışlasına Hakkari’ ye gönderilmesi, bir şemsiye tuttu diye görev yerinin değiştirilmesi çok onur kırıcı.  Hele ki ATA’ mızın sembolü bir yerde bir askerin yapmış olduğu gaflet veya yaşına hürmeten şemsiye tutması maalesef ki adamın bu ülkenin toprağına, bayrağına vermiş olduğu hizmetini sürgünle değil de tahkikat yaparak para cezasına veya görev itaatsizliği olarak yapılmalıydı.

Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler’ in, Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ ın hoşgörüsüne sığınarak haddimizi belki aşıyoruz ama bir tavsiye de bulunmak isterim. Bizler için çok değerlisiniz. Bu kararla ilgili ısrarcı olunursa beyefendinin emekliliği gelmiş emekli olacakmış, bir Albay’ın şemsiye nedeniyle emekli olması gönül kırgınlığı yaratır.

Bülent hanıma da şunu söylemek isterim. Benim evladım olsa değil askere yollamamak şehitlik mertebesine ulaşması için dua ederdim. Bülent hanımın geçmişteki sözleri, askerliğe karşı gencecik çocukların soğumasına da yol açabilir.”  derken masadaki diğer yorumculardan da fikirler ikiye bölündü.

Yeliz Yeşilmen; “Orada yağmurda ıslanan birine şemsiye tutmak vatan hainliği mi? ” derken

Özlem Uçar; “Evet hepimizin rahatsızlığı olabilir ama konsere gidiyorsun, 2,5 saat ayakta duruyorsun sorun yok, açılışlara gidiyorsun orada da şıkır şıkır oynuyorsun yine sorun yok. E Anıtkabir’ e gidince ayaklarım tutmuyor. Otururken de şemsiyesini tutabilirdi. Hepimiz Bülent Ersoy’ u iyi tanırız enteresan kaprisleri vardır.” dedi.

Seyhan Soylu; “Bana göre Bülent Ersoy’ un ego şişmesinden dolayı yaşanan bir gaf. Bir şey oldu mu Cumhurbaşkanını işin içine katıyorsunuz ikili ilişkilerinizi kullanarak.  Cumhurbaşkanımızın tevazusunu, iyi niyetini suistimal ederek dokunulmazlığınız olduğunu sanıyorsunuz. Onun oğlu veya kızı değilsiniz. Cumhurbaşkanımıza da zarar veriyorsunuz. O çok değerli bir makam.  O ziyarete gittiğiniz yer Mustafa Kemal Atatürk’ün makamında oturan kişiye gidip de böyle olaylarda başını ağrıtmayın. Bu olay sizin egonuzdan kaynaklı olmuş gibi. Bir şemsiyenizi tutamadınız mı? Siz şemsiyenin nerede açılmaması gerektiğini bilirsiniz. Sen benim anamsın, sen benim ablamsın.”  diye konuştu.

 

HABERİN VİDEO LİNKİ

https://youtu.be/_OCCtfz-G_g

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri