EMİR EMİRHANOĞLU DÜNYA STARLARI İLE BİRARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR

EMİR EMİRHANOĞLU DÜNYA STARLARI İLE BİRARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR

Samy Nacceri, menejeri Don Kerry ve Fransız şarkıcı Parisia; Oyuncu Emir Emiehanoğlu ile bir araya geldi.
Ana Sayfa Foto Galeri, Kültür & Sanat, Magazin 25 Eylül 2021 250 Görüntüleme

“SYNONYMS” SERGİSİNİN AÇILIŞI ÖZEL BİR DAVETLE THE MARMARA BODRUM’DA GERÇEKLEŞTİ!

“SYNONYMS” SERGİSİNİN AÇILIŞI ÖZEL BİR DAVETLE THE MARMARA BODRUM’DA GERÇEKLEŞTİ!

Collectable Art&Design, Dr. Gizem Pamukçu ve Hülya Şekercioğlu iş birliğiyle hazırlanan “Synonyms” sergisi, The Marmara Bodrum’un sanata verdiği destekle sanatseverlere merhaba dedi. Nükhet Eczacıbaşı, Elif Edes, Zeynep Germen, Güler Gülcan, Kadir Akorak, Ender Güzey, Fabio Suarez, İzem Boy gibi isimlerin katıldığı 18 Eylül’deki açılışta, Mehmet Sinan Kuran’ın ve 40 farklı genç sanatçının toplamda 80’e yakın çizim, resim ve heykel gibi formlarda eserleri ilgi topladı. Synonyms sergisi 10 Ekim tarihine kadar The Marmara Bodrum’da görülebilecek.

Synonyms, aynı evde yaşayan 8 milyar insanın, doğayla oluşturduğu mükemmel bütüne bir gönderme. Çünkü bu dünyada hepimiz eşiz, paydaşız ve anlamdaşız. Varoluşumuzla deneyimlediğimiz sınırları ve bu deneyimlerden elde ettiğimiz bilgileri paylaşarak, birbirimize aktararak oluşturduğumuz bütünü geliştiriyoruz. Yaşamın özünde yer alan bu paylaşma döngüsünü, beraber üreterek çoğaltmak da bu anlamdaşlığın bir parçası.

Bir olma halini, doğayla, dünyayla eş olma halini gördüğümüzde, anlamdaşlığımızı keşfettiğimizde ustaların gençlerden, insanın başka canlılardan bir farkı olmadığını anlıyoruz. Sadece bütünü oluşturan anlamdaş parçalar olarak destek olma, paylaşma, yardımlaşma ile büyüyoruz.

Synonyms, ustaların genç sanatçılara uzattığı elin, aynı zamanda genç sanatçıların ustalara uzattığı bir ele dönüşebileceğini vurgularken, bu karşılıklı alışverişin ve paylaşımın ortaya çıkardığı gelişimi, güzelliği ortaya koyuyor, anlamdaşlığın getirdiği eşitliği ve paydaşlığı işaret ediyor.

Özenli mimarisiyle doğayı konforla harmanlayan The Marmara Bodrum da bu anlamdaşlığa ortak oluyor. Dünyanın birçok bölgesinden objelerle ve sanat eserleriyle tüm canlıların oluşturduğu mükemmel bütünün yansımalarını bünyesinde barındıran The Marmara Bodrum, Synonyms’in işaret ettiği paydaşlıkta yerini alıyor. Titizlikle tasarlanmış mimarisi ve dekorasyonuyla sıradan bir otelden çok daha fazlası olduğunu vurgulayan The Marmara Bodrum, Synonyms ile bu anlayışı pekiştiriyor. Gastronomi, sanat ve tasarımı buluşturan otelde, Fransız mimar Christian Allart’ın tasarladığı dünyayla sanatçıların, bireylerin anlamdaşlığı Synonyms sergisinde buluşuyor.

Küratörler:
The Collectable Art&Design
Dr. Gizem Pamukçu
Hülya Şekercioğlu

Sanatçılar: Mehmet Sinan Kuran, Ahmet Ağıllı, Aybala Yalçın, Ayşe Sultan Babayiğit, Berke Uysal, Büşra Kölmük, Cansu Tanpolat, Ceren İren, Cins, Deniz Derin Akıncı, Deniz Zor, Doğan Demir, Doğukan Çiğdem, Ece Gauer, Erin İlkcan Aslan, Esin Çayır, Ghazal Bagheri, Gizem Özçelik, Hatice Çiçek, Mahmut Cila, Medet Çam, Mert Çıkılmazkaya, Mr. Hure, Muzaffer Tuncer, Negar Khorramnik, Nihat Sarıibrahimoğlu, Okan Ünal, Sena Gündüz, Sinem Ören, Süleyman Engin, Tarık Küntay Evren, Taylan Demirbirler, Tuba Geçgel, Tuğçe Akış, Tuğçe Ayaz

Mehmet Sinan Kuran Hakkında:
1965 Ankara doğumlu sanatçı, 45 yaşından sonra başladığı resim serüveninde hem izleyicilerin hem de koleksiyonerlerin beğendiği ve ilgilendiği bir ressam olmayı kısa sürede başardı. Sanatçının çalışmaları, Türkiye’nin birçok saygın resim koleksiyonunda yer almaktadır. Çocuklarla duvar resimleri yaparak, saçmalamanın mükemmel ve gerekli bir şey olduğunu söyleyen sanatçı, genç sanatçıların kendilerini başkalarının görüşlerine kapatıp, içlerinden gelen sesi dinleyerek ve eğlenerek resim yapmalarını sağlıyor. Kuran, sanatta övgü ve yerginin önemli olmadığı, önemli olan kişinin kendi yaptığını beğenmesi ve kendi dünyasını oluşturması gerekli olduğunu dile getiriyor.

The Marmara Bodrum Hakkında:
Kent içindeki konumu, Ege Denizi ve Bodrum Kalesi ile bütünleşen peyzajı ile öne çıkan The Marmara Bodrum Oteli’nin çevre düzeni ve mimari tasarım projesi Mimar Ersen Gürsel imzasını taşıyor. Karakterli parçalar ve renklerin dengeli şekilde bir araya getirilmesiyle dekore edilen iç mekân tasarımı ise Fransız mimar Christian Allart’e ait.

Eşsiz manzarası, titizlikle tasarlanmış iç ve dış dekorasyonu ve lezzetli yemekleri ile bir tatilden çok daha fazlasını vadeden The Marmara Bodrum; şehir merkezine yakınlığı ile de misafirlerine büyük bir ulaşım kolaylığı sağlıyor. İç mimarisi ve tasarımıyla Bodrum’un doğal güzelliği ve tarihi dokusuna uyum sağlayan otel, odalarının ferahlığı ile misafirlerinin dinlenme kalitesini arttırıyor.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Milad “Bana Bakma” dedi

Milad “Bana Bakma” dedi

Magazin Haberleri