The Best Hair Extension Salon: The Celebrity Choice!

The Best Hair Extension Salon: The Celebrity Choice!

British TV star Yazmin Oukhellou, while visiting Antalya, ensured she maintained her beauty and car
Ana Sayfa Kültür & Sanat 2 Temmuz 2024 81 Görüntüleme

Trump Art Gallery’de Temmuz sergisi: ‘Form ve Ötesi’

Eserler, izleyiciye düşünsel ve duygusal bir deneyim sunuyor.  

Sergi Temmuz ayı boyunca Trump Art Gallery’de… 

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallerysanatçı Tuba Renkçi Taştan’ın ‘Form ve Ötesi’ adlı sergisine Temmuz ayı boyunca ev sahipliği yapacak. 

‘Form ve Ötesi’ adlı sergide sanatçı, günlük yaşamında karşılaştığı nesneleri kendine özgü estetik bir anlayışla ele alıyor. Hayal gücünü içsel dünyasının imgeleriyle birleştiren sanatçı, karışık bir teknik uyguluyor ve soyut ve soyutlamacı bir perspektif sunuyor.  

Hayata ve dünyaya ironik bir bakış…

Son yıllarda kent yaşamının kaosundan ve mücadelesinden uzak bir yaşam süren Tuba Renkçi Taştan, ev ve doğaya artan ilgisini coşkulu renk ve doku anlayışıyla resimlerinde de ifade ediyor. Kalp, karga, ev, ağaç ve doğayı çağrıştıran imgeler ya da sırf dokusal bir kompozisyondan oluşan formun ötesindeki soyut yüzeyler, sanatçının kendisinin bir yansıması. Sanatçının son dönem eserleri “Resim, resmi doğurur” anlayışından hareketle zaman zaman ev imgesine, doğa stilizasyonlarına, formsuzluğa, daha soyuta, yoğun dokulara ve ötesine doğru evrimleşmiş. Sanatçı, dünyanın ruhsal karmaşasını postmodern analiz yöntemi yapıbozum ile parçalayarak, hayata ve içinde yaşadığımız dünyaya ironik bir bakış açısıyla düşünmeye sevk ediyor.

Eserlerde yaşam, ölüm, umut ve umutsuzluğun izleri var

Sanatçı, resimlerinde başta nesne ve kolaj olmak üzere farklı malzemeleri kullanarak plastik ve deneysel bir kurgulama yapıyor. Nesnelerin ve malzemelerin sezgisel ve örtük alanlar oluşturduğu eserlerinde yaşam, ölüm, umut ve umutsuzluğun sembolleri yer alıyor. Bu eserler, sanatçının yaşam deneyimini yansıtan bir ifadeyle, çağdaş dünyanın sanatını entegre ederek deneysel bir araştırma yapmayı amaçlıyor.

Dışavurumcu bir tarzda ele alınan eserler soyut öğeler içerirken sanatçı resimlerinde sadece formla değil anlamla da meşgul oluyor. Yer yer bulanık, parçalı, keskin, az ya da çok dokulu veya katmanlı bir dünyayı tasvir ediyor. İçsel olan dışsallaşıp görünürleşiyor; bu sayede izleyiciye düşünsel ve duygusal bir deneyim sunuyor. 

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 31 Temmuz tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri