Başkan Tugay’ın seçim vaadiydi İzmirliler Anne Kart’tan memnun

Başkan Tugay’ın seçim vaadiydi İzmirliler Anne Kart’tan memnun

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın 180 günlük hızlı eylem planında yer alan Anne Kart
Ana Sayfa Magazin 20 Mayıs 2024 456 Görüntüleme

Tuğba Yurt: ‘’Müzik Piyasasındaki En Büyük Sorunlardan Biri; Anlık Popüler Olan Neyse, Herkesin Onu Yapmaya Çalışması ve Müzik Sektörüne Yön Verenlerinde Bunu Desteklemesi Hatta Bunu Önermesi’’

İlk albümü ‘Aşka Emanet’ ile müzik dünyasında hedefi 12’den vuran ve daha sonra yaptığı şarkılarıyla şöhretine şöhret katan güzel şarkıcı Tuğba Yurt  Haber Caddesi sitesinden Alper Ergez’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Röportajdan Öne Çıkanlar…

  Tarzınızın dışında şarkı söylemeyi düşünüyormusunuz?

Pop müzik icra eden bir isim olarak var oldum bu zamana kadar, böyle de devam eder diye düşünüyorum ilerleyen süreç. Ama arada farklı tarzlarda da denemelerim oluyor, özellikle YouTube kanalımda yaptığım akustik canlı performanslarımda. Bazen bir türkü, bazen arabesk bir şarkı ya da daha başka müzik türleri gibi. Sahnemde de zaman zaman bu çeşitliliğe yer veriyorum. Dinleyici de bunu seviyor.

 ‘’Sahnemde Zaman Zaman Bu Çeşitliliğe Yer Veriyorum.

 Türk pop müziği sizce nereye gidiyor?  Müzik piyasasındaki en büyük sorun nedir?

Bence dönem dönem farklı müzik tarzlarının daha ön plana çıkması gayet normal. İnsanlara sürekli aynı şeyler sunulduğunda, dinleyici farklı şeyler dinlemeye yönelebilir. Ama hiç bir müzik türü yok olmaz, her bir tarzın dinleyicisi muhakkak var. Şuan gördüğüm müzik piyasasındaki en büyük sorunlardan biri; anlık popüler olan neyse, herkesin onu yapmaya çalışması ve müzik sektörüne yön verenlerinde bunu desteklemesi hatta bunu önermesi. Aynı zamanda adil bir yarış hali malesef yok diye düşünüyorum.

 ‘’Düet Projesi Düşünebilirim Artık’’

Aynı sahneyi paylaşmak istediğiniz düet yapmak istediğiniz bir isim var mı?

Kariyerimin ilk dönemlerinde yapmış olduğum bir feat projesi haricinde hep tek tabanca yoluma devam ettim. Aslında düet projesi düşünebilirim artık sanıyorum. Ama şu isim olsun, sahnede onunla olayım gibi özel bir isim düşünmedim. Tabiki aynı sahnede yer alıp canlı şarkı söylemek istediğim benim için önemli isimler var. Sanırım düet projede şarkı ve yan yana geldiğim isimle yorumumun yakışması en önemli kriterlerden biri. İlerleyen dönemlerde bu projeyi düşüneceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Magazin Haberleri