Şevval Sam D&R Turnesinde  Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Şevval Sam D&R Turnesinde Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Ünlü sanatçı Şevval Sam, ikonik rock şarkılarını alaturka ile buluşturduğu “Rock’ı Severiz” adlı yeni a
Ana Sayfa Magazin 27 Ekim 2022 212 Görüntüleme

Türkiye’nin en büyük podcast topluluğu olan “Podcast Dinliyorum Komünitesi”, tüm podcastseverleri bir araya getirdi

Girişimcilik, inovatif ve bireysel gelişim yaklaşımlar için A’dan Z’ye her konunun konuklarla konuşulduğu özel podcast serileri, bu alanlarda gelişim göstermek isteyenler için ideal bir kaynak oluşturuyor. Bugüne kadar kendi segmentlerinde üst sıralarda yer alan orijinal içerikleri ve yeni nesil sesli medyada aktif bir şekilde yer almak isteyen pek çok önemli kurumla hayata geçirdiği podcast serileri ve kanalları bulunan Bubble Works Media öncülüğünde toplanan “Podcast Dinliyorum Komünitesi” tüm podcastseverleri Levent Kolektif House’da bir araya getirdi.

Yeni nesil sesli medya Podcast’in yarattığı etkiyi daha da güçlendirmek ve bu ekosisteme katkı sunmak amacıyla yaklaşık 5 ay önce Bubble Works Media tarafından hayata geçirilen “Podcast Dinliyorum Komünitesi”, bugün podcastsever 45.000 aktif takipçiye ve 11.000.000’a yakın erişime ulaştı.

Podbee, Aposto, Wiser ve Marsi Digital gibi yeni nesil medyanın önemli girişimleriyle podcast mecrasının yolculuğunu; TuzBiber Stand-Up ile dünyadaki komedi ve podcast ilişkisinin; Pandora’nın Kutusu, Start Point co-hostlarıyla podcast içerik üreticiliğini ve yeni nesil medyada çapraz tanıtım çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğinin; Kız Başına ile Bubble Works Media’nın hayata geçireceği Cam Tavanın Ötesinde podcast kanalıyla yeni medyada toplumsal cinsiyet eşitliği için neler yapılacağı gibi konuların konuşulduğu etkinlikte, dönüşen medya ve iletişim dünyasında sesini duyurmanın önemine inanan Sabancı Üniversitesi ve Aktif Ventures gibi çeşitli büyük ölçekli kurumların temsilcileriyle beraber, podcast mecrasında bulunma motivasyonları konuşuldu.

Ayrıca bir ilke imza atarak “Podcast Elevator Pitch” seansında podcast içerik üreticisi girişimcilerinin yeni podcast içerik planları dinlendi. Etkinlik katılımcılarının oylarıyla birinciliği paylaşan Candan Çalışkan & Gökçen Caan (Masal Matitas) ve Dilara Çetin (Di-topik Düşünceler Podcast) podcast girişimleri profesyonel bir podcaster olma yolunda en az 10 bölüm boyunca Bubble Works Media’dan içerik planlama, moderasyon, edit-kurgu, yayınlama ve tanıtım desteklerini kazandı.

“Amaç global bir podcast üretim ağı yaratmak.”

Podcast Dinliyorum Komünitesi’ni hayata geçiren profesyonel bir podcast üretim ağı olan Bubble Works Media kurucularından Atakan Babacan, “GOOINN’ın Venture Builder vizyonuyla yeni nesil sesli medya alanında günden güne hızla yükselen podcast dünyasında, kulaklarda iz bırakmak mottosuyla hem kendi orijinal içeriklerimizi hem de şirketlerin global olarak farklı pazarlardaki hedef kitleleriyle samimiyet kaynaklı güvene dayalı bir iletişim kurmalarında yeni nesil sesli medyanın gücüyle onları desteklemeyi ve böylece global bir podcast üretim ağı yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Üretilen podcast içerikleriyle, bir şirketin hedef kitleleriyle daha samimi ve bağlılığı yüksek bir ilişki kurmasının önünün açılacağını ve yeni nesil yetenekler ile temas etmesine fırsat sağlayacağına işaret eden Bubble Works Media kurucularından Seha Gürbüz ise şunları ekledi;

“Podcast içeriklerinin kolay tüketilebilir, samimi ve güvenilir bir mecra sunması özelliği ile şirketler için potansiyel müşterilerine ulaşmaları noktasında elverişli bir ortam sunuyor. Podcast dinleyicisinin yeni gelişmeleri erken sahiplenen bir yapıda olması, şirketlere yeni ürün ve hizmetlerin ‘early adapter’larına ulaşma noktasında en doğru kanalı oluşturuyor. Yapılan bazı araştırmalar bize gösteriyor ki, podcast içeriklerinin bir markanın ürün/hizmetlerinin hedef kitle üzerindeki satın alım kararı üzerine %60 ile &70 arasında değişen bir etkisi var.

Yeni normalimiz içinde zamana değer katmak artık hayatın vazgeçilmezi. Podcast’lerin araba kullanırken, çalışırken, uyumadan önce veya ev işi yaparken bizlere keyifle eşlik edebilmesi dünyada bu kadar büyümesinin en önemli sebebi… Podcast mecrası tanıdığı özgürlük alanı, içeriklere hızlı, kolay erişim ve en popüler konulardan en nişe varan içerik yelpazesi sayesinde başta ABD olmak üzere dünyanın her yerinde yükselişte. Grand View Research’in yaptığı bir araştırmaya göre, 2019 yılında 9.28 milyar Dolar olan Podcast pazarının 2027 yılına kadar her yıl en az %25,7 oranında büyümesi bekleniyor. Bu yıl, Podcast tekil dinleyici sayısı tüm dünyada %88 artarken Türkiye’de ise %300’ün üzerinde artış gösterdi.

GOOINN gibi inovatif şirketlerin sürdürülebilir yapıdaki yeni nesil yatırımlarıyla mecramız daha da büyüyor ve popülerliği artıyor. Araştırma sonuçlarının da bizi desteklemesi, geleceği daha sağlam inşa edebilmek adına bizleri çok mutlu ediyor. Bubble Works Media ve Podcast Dinliyorum Komünitesi olarak 2023 yılında en temel hedefimiz, 4 yılda +300 kurumsal ve girişimci konukla yarattığımız +700 bölüm, +650.000 dinlenme gibi sayılarımızı ülkemizde ve global ölçekte daha da katlamak, tüm dünyada daha çok dinleyiciye ve şirkete ulaşmasını sağlamak olacaktır.”

Yorumlar

Magazin Haberleri