Beauty of Turkey Kraliçesi Yaren    

Beauty of Turkey Kraliçesi Yaren    

Beauty of Turkey Yarışması’nda final heyecanı Ankara Hilton İn Garden Hotel’de muhteşem bir gecede gerç
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 1 Eylül 2020 661 Görüntüleme

TV PROGRAMINA HAZIRLANIYOR

TV PROGRAMINA HAZIRLANIYOR

Sosyal Medya’da  yaklaşık 2 milyon takipçisiyle valilik onaylı yüz binlerce liralık kampanyaları sosyal medyada takipçileriyle çok hızlıca tamamlayarak  mağdur ailelerin yanında olan Mehmet Berk Ergin,şimdi sosyal sorumluluk projesini ekrana taşımaya hazırlanıyor.

İnsanlara yardımcı olmanın kendisini inanılmaz mutlu ettiğini her fırsatta dile getiren  Sosyal Medya Fenomeni Mehmet Berk Ergin, önümüzdeki günlerde çekimlerine başlanacak olan TV programında da gerçek anlamda mağdurların sesi olacağını söylüyor. Sosyal Medyayı doğru şeyler için kullanmak gerektiğini belirten Ergin,’ “Günümüzde sosyal medyanın önemi büyük bir hal aldı. Geriye dönüp baktığımızda sosyal medya sadece sosyal sohbet için kullanılırdı. Günümüzde ise artık sosyal sorumluluk amaçlı da kullanıldığını görebiliyoruz. İnsanlar seslerini duyurabildiği için sosyal medya artık önemli bir araç haline geldi. 14 yıldır sosyal sorumlulukla ilgileniyorum. Valilik onaylı tedavi kampanyaları ve adli konuların yanında erzak, burs, iş, kan duyurularında her gün binlerce talep geliyor. Artık Bu telapleri ekranda dinleyip çözüm bulma yoluna gideceğim’diyor.

MEHMET BERK ERGİN KİMDİR (Sosyal proje uzmanı, toplumsal hizmet danışmanı, köşe yazarı)

23 kasım 1994 tarihinde Bingöl ilinde doğdu. Yaşamının uzun bir kısmını akrabalarının çoğunluğunun oturduğu Adana’da geçirdi. Çocukluğunda yaşadığı zorlukları anılarına dökerek girdiği yarışmada 3 farklı kategoride derece alarak 11 yaşında Adana’da yayın yapan yerel bir gazetede yazmaya başladı. Zamanla ilgi odağı olan Ergin, ulusal medyaya yükselerek bir döneme ismi “Türkiye’nin en genç köşe yazarı” şeklinde anılarak damgayı vurmuştu.

Elde ettiği kitleyi topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk amaçlı kullanmaya başladı. Yaklaşık 14 yıldır sosyal medyada sosyal sorumluluğun öncüsü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal medyada 2007 yılının sonundan itibaren takipçileriyle birlik olarak, günümüze dek yüz binden fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşan Ergin, bir dönem Vatan, Milliyet gibi bazı medya kuruluşlarında da yazarlık yapmıştır. Valilik onaylı yüz binlerce liralık kampanyalara öncülük ederken diğer yandan da adli konularda ise tanıdığı ünlü avukatlarla davalara müdahil olmaktadır. Aynı zamanda pek çok ünlü ismin de sosyal sorumluluğa yönelmesini sağlamıştır.Yazarlık ve sosyal sorumluluk konularında ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda ödül aldı. Günümüzde sosyal medyada sosyal sorumluluk konularına halen devam eden Ergin, toplumun her kesimine yönelik etkinlikler ve konferanslar da düzenlemektedir. Konferanslarında sosyal sorumluluğun sosyal medyadaki önemine dikkat çekmektedir. Yanı sıra ihtiyaç sahibi ve kimsesizlere yönelik sosyal projeler ve toplumsal farkındalık çalışmaları yapmaktadır. İhtiyaç sahiplerine yönelik katkılarından dolayı fahri gönüllü olarak Asya, Güney Afrika ve Latin Amerika ülkelerinde de bir kitleye sahiptir.

 

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri