Helvacı’da Geleneksel Asker Hayırı Ve Mevlit Düzenlendi

Helvacı’da Geleneksel Asker Hayırı Ve Mevlit Düzenlendi

Aliağa’nın Helvacı Mahallesi'nde Düzenlenen Geleneksel Asker Hayrı Yemeği Ve Mevlidine Y&
Ana Sayfa Foto Galeri, Kültür & Sanat, Magazin 9 Kasım 2021 531 Görüntüleme

Üst-Dünya Habercileri için Geri Sayım Başladı.

Üst-Dünya Habercileri için Geri Sayım Başladı.

Ressam Nilgün Sipahioğlu Dalay’ın “Üst-Dünya Habercileri” isimli kişisel resim sergisi, 15 Kasım 2021 tarihinde Galeri SanatYAPIM’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Dalay, 41 eserinin yer alacağı sergi ile ilgili görüşlerini şöyle anlatıyor.

” Güvencesiz hayatın zorluklarına karşı mücadele edebilmek için kendi içimdeki savaşçının gücünü sorgularken, otonom ve saklı olan arketipler bilinç düzeyine çıktıkça içinde yaşadığım kültüre özgü olarak eserlerimde kişisel ifadeye dönüştüler. Resimlerim aracılığıyla, izleyicinin de bilinçdışında potansiyel olarak bulunan psişik niteliklerinin (irade, cesaret,üretkenlik…) aktive olmasını ümit ediyorum. “

“Üst-Dünya Habercileri” isimli sergiyi, 05 Aralık 2021 tarihine kadar Galeri SanatYAPIM’da ziyaret etmek mümkün.

Galeri SanatYAPIM

Adres: Alpaslan Türkeş Cad. 7/A Beştepe/Ankara

Tel.: 0312.222 1906

Web: www.galerisanatyapim.com

NilgünSipahioğlu Dalay Kimdir.?

Bilkent Üniversitesi GüzelSanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nden 1990’da mezun oldu. İlkkişisel sergisini 2006’da Ankara Çengelhan Rahmi Koç Müzesi’nde, ikinci kişiselsergisini 2019’da Bahariye Sanat Galerisi’nde (İstanbul) açtı.

Aysel Gözübüyük Sanat Galerisiile 25./26. TÜYAP ARTİST – Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na ve 2./3./4./5.Ve 6. ArtAnkara Çağdaş Sanatlar Fuarı’na katıldı. 2021’de NeoArtGallerybünyesinde EuroExpoArt, Forli (İtalya)Vernice Art Fair’e ve Aysel Gözübüyük Galerisiile IAAF/2 katıldı. Yurtiçi ve yurtdışı birçok karma sergiye katıldı.

Ankara Kadın Ressamlar, SanatçıKadınlar Derneği saymanı ve Sanat Kurumu Derneği üyesi olan sanatçıçalışmalarını halen Ankara’daki özel atölyesinde sürdürmektedir.

Yorumlar

Magazin Haberleri