Şevval Sam D&R Turnesinde  Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Şevval Sam D&R Turnesinde Urlalılara da “Rock’ı Sevdirdi”

Ünlü sanatçı Şevval Sam, ikonik rock şarkılarını alaturka ile buluşturduğu “Rock’ı Severiz” adlı yeni a
Ana Sayfa Haberler 21 Haziran 2023 116 Görüntüleme

Visa Avrupa İnovasyon Programı 2023 dönemi için seçilen fintech'leri duyurdu

Visa Avrupa İnovasyon Programı, Türkiye’deki 2023 dönemi için seçilen beş fintech’i açıkladı.  Avrupa’daki yenilikçi fintech’lerin iş birliği ve hızlandırma platformu olan program, finans ve ödeme sektörlerinde inovasyonu teşvik etmek amacıyla, girişimci ekosistemini Visa ve küresel iş ortakları ile bir kez daha bir araya getirecek. İspanya, İtalya, Kıbrıs, Malta, Portekiz, Türkiye ve Yunanistan’da yürütülen programa, 2018’deki lansmanından bu yana 50’den fazla ülkeden 1.000’den fazla fintech başvurdu. Sadece bu dönemde ise başvuru sayısı 300’e yaklaştı. 

Programın Hackquarters ile birlikte yürütülecek olan Türkiye ayağında, bu yıl Türkiye programı için alınan toplam 55 başvuru arasından seçilen fintech’ler, Abonesepeti, Agrio Finans, Craftgate, Enqura ve Recepta oldu. Seçilen fintech’lerin hepsi, uluslararası düzeyde ölçeklendirilebilir olma potansiyeline sahip iş modellerini, bilgi birikimlerini ve büyüme tutkularını gösterdi. Program süresince fintech’ler ezber bozan çözümlerini      geliştirecek, üye işyerleri ve KOBİ’leri güçlendirecek, yeni ödeme akışlarını ortaya çıkaracak ve entegre finans ile akıllı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek üzere çalışacaklar. 

 

Visa Güney Avrupa İş Geliştirme Başkanı Jak Telyaz proje ile ilgili olarak, “Visa Avrupa İnovasyon Programı’nın Türkiye’deki başarısından ve bu girişim programının uluslararası düzeydeki başarılı uygulanmasını sürdürmekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu proje ile Visa, fintech ekosistemini birbirine bağlamaya ve fintech’lerin işlerini ölçeklendirmelerine destek olmak için onlara gerekli görünürlüğü, ağı ve yetenekleri sağlamaya devam ediyor. Bu program ile geleceğin ödeme sistemlerinin ve Türkiye’deki fintech ekosisteminin gelişimine katkımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

Hackquarters CEO’su ve Kurucusu Kaan Akın ise “Startup ekosistemini her zaman destekleyen Hackquarters olarak, fintech’lerin en yenilikçi kurumsal ortaklarla bağlantı kurması için tutkuyla çalışıyoruz. Hackquarters, 2019 yılından bu yana Visa Avrupa İnovasyon Programı’nın uygulayıcısı ve küresel bir finans lideriyle karşılıklı fayda yaratmaya dayalı bu iş birliğini genişletmeye devam ediyor. Fintech’lerin işlerini büyütmelerine yardımcı olan Visa Avrupa İnovasyon Programı, küresel bir inovasyon ağına, finansmana ve iş uzmanlarına erişim sağlarken aynı zamanda bu alanda somut örnekler oluşturuyor ve müşterilerin deneyimlerini yeniden şekillendiriyor” şeklinde değerlendirme yaptı. 

 

İş birlikleri, birlikte yaratım ve ölçeklenebilir çözümlerle fintech ekosistemine değer katıyor

Visa, fintech’lerle iş birlikleri, küresel iş ortaklığı ağına erişim sağlama ve girişimlerin büyümelerini hızlandırma konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Visa Avrupa İnovasyon Programı, fintech ekosistemine birebir mentor buluşmaları, tavsiyeler, teknolojik imkanlar ve müşterilere erişim dahil olmak üzere Visa’nın altyapısına erişim sağlıyor.

Visa Güney Avrupa Bölge Genel Müdürü Bea Larregle, Program hakkında şunları ekliyor: “İş birlikçi inovasyon, daha kapsayıcı ekonomiler inşa etmek ve ekonomik büyüme için çok önemli. Programın Güney Avrupa bölgesinin farklı pazarlarındaki başarılı deneyimlerinden sonra, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Malta, Portekiz, Türkiye ve Yunanistan’da yeni dönemde programa kabul edilen fintech’leri kutluyoruz. Fintech’leri Avrupa’da ödemelerin ve ticaretin geleceği için önemli değerler olarak görüyoruz ve daha fazla fintech yeteneğini keşfetmeye ve teşvik etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Visa Avrupa İnovasyon Programı 2023’e Türkiye’den seçilen fintech’ler:

Abonesepeti: Abonesepeti tüm abonelikleri, tek bir uygulamada başlatma, yönetme, sonlandırma ve daha fazlasını yapmaya yardımcı olan bir abonelik yönetim platformudur. Böylelikle, ilk hizmet başlangıcından abonelik iptal sürecine kadar tüm abonelik sorunlarına çözüm üreterek tüketicinin zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlar.

Agrio Finans: Agrio, tarım ve gıda ekonomisini Yeşil Mutabakata hazırlayan etki odaklı bir finansal teknoloji çözümüdür. Çözüm, denetimli finansal otorizasyon yapısı ile tarım ve gıda tedarik zinciri için Yeşil Mutabakat uyumlu dijital varlık ihracını mümkün kılar.       

Craftgate: “One-Stop” Shop Ödeme Orkestrasyonu. Craftgate, tek noktadan tüm banka sanal POS’larını, yurt içi ve yurt dışı ödeme kuruluşlarını ve alternatif ödeme yöntemlerini sisteminize entegre edebilmenizi ve hepsini tek panelden yönetebilmenizi sağlayan ödeme orkestrasyonu aracıdır.       

Enqura:  Yeni nesil uzaktan kimlik tespiti platformu. 2023 yılında uluslararası Stevie ödüllerinde finans endüstrisinde inovasyonda mükemmellik altın ödülü kazanmış, süper hızlı bir uzaktan müşteri, kimlik ve yüz doğrulama çözümüdür.       

Recepta: Recepta işletmelerin kasada e-posta veya telefon numarası gibi herhangi bir kişisel bilgi gerektirmeden müşterilerine özelleştirilmiş kağıt ve dijital makbuzlar sunmalarına yardımcı olan bir platformdur. Recepta ödeme kartı numarasını müşteriyi tanımlamak için kullanır ve müşterilerin spam e-postalardan, çağrılardan ve pazarlama mesajlarından korunmasını sağlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri