FG Güngören Akü Servisi 

FG Güngören Akü Servisi 

Güngören akü servisi olarak her an yanınızdayız. Akü değiştirme hizmetlerine ihtiyacınız varsa bizi ara
Ana Sayfa Haberler 22 Nisan 2021 257 Görüntüleme

100 Doğal Formülüyle Hamilelerin Güvenle Kullabileceği Çatlak Bakım Yağının Etkisi de Kanıtlandı

“Gebelik çatlakları, genellikle gebeliğin 6. ayı itibari ile en sık olarak göbek, göğüs ve kalça bölgesinde görülür” diyen Op. Dr. Duygu Mutlu, bu dönemde kullanılan ürünlerin bebeğe zarar vermeyecek, temiz ve organik içeriğinin olmasının önemli olduğunu belirtiyor. Mutlu, anne adaylarının hamilelik döneminden başlayarak düzenli olarak doğal içerikli bakım ürünleriyle cildi nemlendirilmesinin  çatlak problemini minimuma indirebileceğini de söylüyor. İçeriğinde yer alan 14 Bitki özü ile 100 doğal, organik ve vegan bir ürün olan yeni Bio-Oil Natural, anne adaylarının çatlaklara karşı güvenle kullabileceği bir ürün.

 

Hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişimler cildi de doğrudan etkiliyor. Lekelenme, deri döküntüleri, alerjiler gibi cilt problemlerinin yanı sıra çatlaklar da sıkça görülüyor. En çok bacak, kalça ve karın bölgesinde görülen çatlaklar, ani kilo değişiklikleri, hamilelik gibi cildin hızla değiştiği dönemlerde ortaya çıkabiliyor. Cilt bu ani değişimlere uyum sağlayacak kadar elastik olmadığında daha derin katmanları yırtıp açığa çıkarıyor. Bu katmanlar ise ciltte dalgalı, çizgi halinde bir görüntü oluşturuyor. Hamilelik döneminde anne adayları çatlak oluşumunu önlemek ya da mevcut çatlakların görüntüsünü azaltmak için farklı yöntemler deniyor. Dünyanın bir numaralı çatlak bakım ürünü Bio-Oil’in yeni ürünü Bio-Oil Natural, 100 doğal içeriğiyle bu dönemde doğal, ve aynı zamanda etkili çatlak bakım ürünü arayışına giren anne adaylarına da çözüm sunuyor.

 

“Gebelik sürecinde kullanılan ürünlere dikkat edilmeli”

Op. Dr. Duygu Mutlu, gebelik sürecinde en sık görülen cilt değişikliğinin gebelik çatlakları (stria gravidarum) olduğunu söylüyor. Genç yaş, beyaz tenli olmak ve fazla kilo almanın risk faktörleri arasında olmasına rağmen aslında genetik yatkınlığın önemli bir rol oynadığının altını çizen Mutlu, gebelik boyunca kırmızı ve mor renkte seyreden çatlaklıkların zamanla pigmentasyonunu kaybederek atrofik bir görüntü oluşturduğunu ve bazen de bu görüntüye kaşıntının eşlik ettiğini ekliyor. Çatlakların özellikle hamileliğin 6. ayından itibaren göbek, göğüs ve kalça bölgelerinde görüldüğüne değinen Mutlu, tedavisi ile ilgili de şunları söylüyor: “Gebelik çatlakları tedavisinde lazer ve pek çok topikal krem kullanılsa da gebelik sürecinde bunların çoğu kullanıma uygun değildir. Kullanılan ürünün bebeğe zarar vermeyecek, temiz ve organik içerikli olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Varolan çatlakların görünümünü azaltan ve çatlak oluşumunu engelleyen ürün seçiminde zararsız içerikli ürünlere yönelmek gerekiyor. Bio-Oil’in yeni ürünü Bio-Oil Natural yüzde 100 doğal ve organik içeriğiyle gebelikte güvenli kullanımıyla öne çıkıyor” diyor.

 

14 bitki özüne sahip doğal içerik 

ISO 16 128 sertifikasına sahip olan ve 100 doğal ve organik olan Bio-Oil Natural’ı anne adayları hamileliklerinin ilk gününden itibaren güvenle kullanabilirler. Vegan bir ürün olan Bio-Oil Natural’ın içeriğinde soya yağı, aspir tohumu yağı, jojoba yağı, chia tohumu yağı, nar çekirdeği yağı, kalendula özütü, lavanta yağı gibi bitkisel yağlar, doğal antioksidanlar, bitki özleri ve vitaminler yer alıyor. Etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanan Bio-Oil Natural, karın, göğüs, bel, kalça, bacak gibi çatlak oluşumuna yatkın bölgelere günde 2 kez masaj yaparak uygulandığında çatlak oluşumunu önlüyor, mevcut çatlakların görünümünü de azaltıyor. Almanya’da yapılan klinik çalışmalarda Bio-Oil Natural kullananların 2 hafta sonunda yüzde 71’inde, 8 hafta sonunda ise 97’sinde çatlak görünümünde iyileşme görüldü. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Magazin Haberleri