Mert İndere ve Buse Ünlü’den “Bıraktım Uğraşları”

Mert İndere ve Buse Ünlü’den “Bıraktım Uğraşları”

“Kısmetse Olur” programının favori ve şampiyon çifti olarak tanınan Mert İndere ve Buse Ünlü, “Kısmetse
Ana Sayfa Foto Galeri, Kültür & Sanat, Magazin 8 Eylül 2020 604 Görüntüleme

23. YIL ONUR ÖDÜLÜNÜ ALAN EROL EVGİN, MUHTEŞEM KONSERİ İLE GECEYE DAMGASINI VURDU..

23. YIL ONUR ÖDÜLÜNÜ ALAN EROL EVGİN, MUHTEŞEM KONSERİ İLE GECEYE DAMGASINI VURDU..

FOTOĞRAFLARLA DÜNDEN BUGÜNE ALTIN GÜVERCİN

İbramaki Sanat Galerisi’nde “Dünden Bugüne Altın Güvercin” isimli fotoğraf sergisinin de açılışı yapıldı. Altın Güvercin’in düzenlendiği yıllara ilişkin fotoğraf karelerinin yer aldığı sergi bir hafta süreyle gezilebilecek.

MÜZİK ENDÜSTRİSİNE ÖNEMLİ İSİMLERİ KAZANDIRAN ALTIN GÜVERCİN, BİR ÇOK SANATÇI İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLMUŞTU.

Birincisi 1986 yılında düzenlenen ve yıllar içerisinde geleneksel hale gelen Altın Güvercin Beste Yarışması’nı ilk kez Fatih Erkoç “Yol verin a dostlar” şarkısı ile kazanmıştı. 22 kez gerçekleştirilen Altın Güvercin Beste Yarışması bu süre içerisinde; Fatih Erkoç dışında Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Cem Karaca, Asya, Eda-Metin Özülkü, İzel-Çelik-Ercan, Bora Ayanoğlu, Suavi, Burak Uçkun, Mert Erken, Şebnem Özsaran, Tayfun Duygulu, Işın Karaca, Ferhat Göçer, Burak Uçkun, Caner Yemez, Cem Doğangil, Alper Kömürcü, Hale Özbaş, Nilgün Yavaşoğlu, Nermin Kurban ve Neslihan Demirtaş gibi önemli isimleri Türk müzik dünyasına kazandırdı.

NAL JÜRİSİNDE SANAT DÜNYASININ EN ÖNEMLİ İSİMLERİ YER ALDI.

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın bugün Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da gerçekleşen finalinin jürisinde müzik, televizyon ve şov dünyasının önemli isimlerinden Okan Bayülgen, Tuna Kiremitçi, Berkay, Ahmet Güvenç, Ali Rıza Türker, Cihan Okan, Metin Özülkü, Şebnem Özsaran, Güliz Ayla, Mehtap Meral yer aldı.

  1. YIL ONUR ÖDÜLÜNÜ ALAN EROL EVGİN, MUHTEŞEM KONSERİ İLE GECEYE DAMGASINI VURDU.. EROL EVGİN SAHNEDE, „KADINA, ÇOCUĞA VE HAYVANLARA“ŞİDDETE YÖNELİK MESAJLAR VERDİ.

Altın Güvercin Beste Yarışmasının gelenekselleşen Onur Ödülü ise bu yıl KUSAV Onur Ödülü adıyla ünlü pop müzik sanatçısı Erol Evgin’e verildi.  Erol Evgin, ücretsiz halk konserinde birbirinden sevilen şarkılarını sahnede seslendirdi. Kuşadalıların büyük ilgi gösterdiği usta sanatçı ayakta alkışlandı. Son dönemlrde artan kadına , çocuğa ve hayvanlara yönelik şiddet eylemlerine dikkat çeken Erol Evgin, sahneden „Kadından korkmayın. Kadını eğitin çünkü kadın eğitim alırsa, çocuğu da eğitir“ dedi.

 

Yorumlar

Magazin Haberleri