SÜRPRİZ KARŞILAŞMA  İLK TEBRİK DİVA’DAN

SÜRPRİZ KARŞILAŞMA İLK TEBRİK DİVA’DAN

Yoğun geçen konser turnesinden fırsat bularak Bodrum’a tatile giden Türk müziğinin Divası Bülent Er
Ana Sayfa Foto Galeri, Kültür & Sanat, Magazin 8 Eylül 2020 580 Görüntüleme

ALTIN GÜVERCİN’DE DAHA ÖNCE YARIŞAN ÜNLÜ İSİMLER, JÜRİDE YER ALDI VE KONSERLERİYLE HALKLA BULUŞTU.

ALTIN GÜVERCİN’DE DAHA ÖNCE YARIŞAN ÜNLÜ İSİMLER, JÜRİDE YER ALDI VE KONSERLERİYLE HALKLA BULUŞTU.

Kuşadası’nda  6 Eylül’de düzenlenen büyük final gecesi ile yeni sahiplerini bulan 23. Altın Güvercin Beste Yarışmasını 6 yıllık bir aranın ardından geçtiğimiz yıl yeniden kente kazandıran Başkan Ömer Günel, jüri üyeleri arasında da yer alan Ferhat Göçer, Berkay ve Erol Evgin konserleriyle Kuşadalıları buluşturduklarını söyledi

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL; “PANDEMİYE RAĞMEN ALTIN GÜVERCİN’İ TİTİZ ÖNLEMLERLE VE GÜVENLE KANATLANDIRDIK”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nın en önemli değerlerinden olan Altın Güvercin’i 23’üncü kez kanatlandırmanın gururu ve coşkusunu yaşadıklarını belirterek Türk müzik endüstrisine Fatih Erkoç, Ferhat Göçer, Işın Karaca gibi isimleri kazandıran yarışmanın müzik sektörünün Pandemi nedeniyle zor günler geçirdiği bu dönemde yapılabilmesinin önemine dikkat çekti.  Pandemi nedeniyle Altın Güvercin Beste Yarışması’nı iptal etmeyi dahi düşündüklerini ifade eden Başkan Ömer Günel şöyle konuştu: “2020 yılı tüm dünya için zor bir yıl oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve bugüne kadar binlerce kişinin ölümüne yol açan koronavirüs salgını tüm yaşamımızı değiştirdi. Geçtiğimiz yıl zengin bir içerik ve farklı bir konseptle altı günlük bir program dahilinde düzenlediğimiz Altın Güvercin Beste Yarışması’nı, aynı gerekçelerle bu yıl 3 gün olarak belirledik. Bu nedenle yarışmamız kapsamında 2500 kişi kapasiteli Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da konserleri  sosyal mesafe kuralı doğrultusunda 800 kişilik bir izleyici kitlesi ile sınırlandırdık. Öte yandan amfi tiyatroya girişte HES kodu bildirim zorunluluğu getirdik ” dedi.

HEDEFİMİZ, KUŞADASI’NI KÜLTÜR VE SANATIN DA AMİRAL GEMİSİ YAPMAK.

Kuşadası’nın uzun yıllar boyunca Türk turizminin amiral gemisi olduğunu ifade eden Başkan Ömer Günel “Hedefimiz kentimiz Kuşadası’nı yeniden turizmin amiral gemisi haline getirirken kültür ve sanatın da amiral gemisi haline getirmektir. Düzenleyecek olduğumuz nitelikli ulusal ve uluslararası organizasyonlarla bunu başarma yolunda adım adım ilerleyeceğiz. Ekim ayı içerisinde 1. Neopolis Taş Heykel Sempozyumu’nu düzenleyeceğiz. Eğer pandemi sürecini yaşamasaydık Sokak Müzisyenleri Şenliği ile kentimize büyük bir renk ve canlılık katacaktık. Önümüzdeki günlerde yeni ve güzel sürprizler ile yeniden buluşacağız” dedi.

 

Yorumlar

Magazin Haberleri