HONOR, Ses ve Görüntü Teknolojilerinde Devrim Yaratan HONOR Pad 9'u Tanıttı

HONOR, Ses ve Görüntü Teknolojilerinde Devrim Yaratan HONOR Pad 9'u Tanıttı

Güçlü Ar-Ge yatırımlarıyla birçok heyecan verici teknolojiye öncülük eden HONOR, yeni HONOR Pad 9 ile kul
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 21 Şubat 2020 1006 Görüntüleme

MEHMET ECİN

MEHMET ECİN

 Mehmet Ecin: Müzik Sektöründe Başarılı olabilmek ve de kazanç sağlayabilmek çok önemlidir.

 2015 Yılında ilk Single çalışmasını yapan Mehmet Ecin ile Müzik Sektörü üzerine güzel bir röportaj gerçekleştirdik röportajımız sizlerle keyifli okumalar

 Sizi biraz tanıyalım Müzik sektörüne nasıl girdiniz?

Merhaba ben Mehmet Ecin İstanbul Kadıköy Doğumluyum 2002 yılında müziğe adım attım.2014 yılında Üsküdar Musiki Cemiyetine giriş yaptım. Halen cemiyetin üyesiyim ardından 2015 senesinde Yansımaz adlı single çalışması yaptım. Geçtiğimiz aylarda söz müziği bana Düzenlemesi Soner Kıvanca ait Sonsuz Güven çalışmasını yayınladık. Yolumuza devam ediyoruz.

Sosyal Medya ile aranız nasıl?

Sosyal medya ile aram fena sayılmaz vakit buldukça Sosyal Medya ile ilgileniyorum. Günümüzde moda haline geldi ve bir çok sanatçı isim seslerini çalışmalarını Sosyal Medya aracılığı le duyuruyor Canlı Performanslarını Sosyal Medyada yapıyor doğru kullanıldığında Sosyal Medya işe yarıyor.

Türkiye’de sanat yapmak, sanatını icra etmek zor mu? Kendini insanlara doğru yansıttığını ya da yansıtmak istediğin halini gösterebiliyor musunuz?

Evet günümüzün koşulları hepimiz için zorlaştı. Özelikle benim gibi kendi imkanları ile tutunmaya çalışan müzisyenler için şartlar daha da zor hale geldi. Yani ben kendimi elimden geldiğince her zaman doğru şekilde insanlara yansıtmaya çalışıyorum. Amacımda bu zaten her şeyden önce samimi olmaktır benim için

Sektör olarak şarkıları da, sesleri de, yorumları da çok nesnelleştirip – verisel hale getirdik. O şarkının dinlenebilir olması, dinleyiciye hitap etmesi, dinleyicinin hisleri kimin umrunda? Ne kadar Youtube’da tıklandı, radyo listelerine kaç numaradan giriş yapıldı?  Bu kadar rakamsallık,  ne kadar dogru?

Evet popülerlik tanıtım açısından Youtube’da şarkıların izlenmesi radyolarda yer alması çok önemli hale geldi. Ama benim için önemli olan bir şarkıcı ne kadar sahne işi alabiliyor ne kadar konser verebiliyor bu önemlidir..

Müzik neden magazinleştiriliyor?

 Yani bence müziğin magazinleştirilmesi doğru değil müzik Müzik için yapılması lazım diye düşünüyorum. Ama şu da bir gerçek gündeme gelebilmek için birazda magazinsel olunması gerekebiliyor.

Müzik ödülleri ve Müzik yarışmaları sizce bazı sanatçıları ön plana çıkarmak için bir pr çalışması mı?

Evet Pr çalışması denilebilir. Ama gerçekten ödül kazanmayı hak edenlere de sözümüz olamaz

Bir Single / Albüm çıkarmak iyi bir pr çalışması demek bu kadar verilen emeklere değiyor mu? Konserlerinizden çok fazla kazanıyormusunuz ?

Şu anda 2.single albüm çalışmam 1.albümüze pr çalışması yaptık ama pek randıman alamadık. Şimdiki albümümüzün tanıtımına yeni başladık Konser ve Sahne almak günümüz koşullarında oldukça zor iyi bir menajerin olması gerekmekte Konser ve sahne işi almak amacındayım. Bu sene İnşallah güzel konser dolu takvimlerim olur inşallah

Müzik yaşantınızı seçtiğinizde çevrenizden size gelen tepkiler nasıldı?

Ben Müziğin dışında ticaret ile uğraşıyorum. Yakın çevremden çok olumlu tepkiler alıyorum fakat burada önemli olan tepkiden daha çok bu Müzik sektöründe başarılı olabilmek ve de kazanç sağlamaktır.

Yeni Jenerasyondan kimleri başarılı buluyorsunuz?

Herkesin emeğine saygı duyuyorum Öncelikle herkesin yaptığı iş kendisi için değerlidir. İsim olarak beğendiğim Sanatçılar İlyas Yalçıntaş ve Aleyna Tilki bence Müzik sektöründe alanlarında başarılı isimler

Sizce Kariyerinizin en önemli yılı hangisi?

Askerden geldikten sonra Müzik öğretmenliği sınavlarına girmiştim kazanamamıştım. Müziği bırakmayı düşünüyordum ondan sonra 2015’te ilk single şarkımı çıkardım bence benim için dönüm noktam buydu.

Çalışmalarını beğendiğiniz Aranjörler kimler?

Türkiye’de Beğendiğim Aranjörler var Ozan Doğulu, Ozan Çolakoğlu, Mustafa Ceceli Kendi Aranjörüm Soner Kıvanç ismini sayamadığım diğer Aranjör arkadaşlarında çalışmalarını es geçmemek lazım Aranjörlük çok farklı bir olay çünkü

Son Çıkardığınız şarkınızdan bize biraz bahsedermisiniz?  Şarkınıza gelen tepkiler nasıldı memnunmusunuz?

Sonsuz Güven’in Söz Ve Müziği bana ait Aranjesi Soner Kıvanç’a ait yaklaşık 1 ay gibi kısa bir sürede bitirdik çalışmayı. Yakın Çevremden gelen tepkiler iyi ama bunun daha kitlesel hale dönüşmesi gerekir diye düşünüyorum. Paylaşıldıkça şarkılarımın değeri artacak diye düşünüyorum.

 Neden Sanatçılarımızın yaptığı yabancı şarkılar tutmuyor?

Yabancı şarkıların duygusu daha farklı biz Türk İnsanları duygusal toplumuz. Bence yabancı şarkıların duygusunu veremediğimiz için tutulmuyor şarkılarımız yurtdışında.

Yerli otomobilimiz hakkında neler söylemek istersiniz yeni kliplerinizde bu yerli otomobilimize yer vermeyi düşünüyormusunuz ?

Yerli Otomobilimizi Ülkemiz için önemli bir gelişme olarak görüyorum.. Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum ilerde kliplerimde yer verme olayına gelince Tabi ki neden olmasın…

Sahte Tıklar çok konuşuldu neler söylemek istersiniz ?

 Sahte tıklarla ilgili gerçekleri yansıtmadığı için sanatçının kendisini kandırmaktan başka birşey olmadığını söylemek isterim..

 Son olarak sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

 Sevenlerime ve dinleyicilerime öncelikle saygılarımı ve de sevgilerimi sunuyorum. Umarım yeni projelerle karşılarına çıkarım..

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri