Mert İndere ve Buse Ünlü’den “Bıraktım Uğraşları”

Mert İndere ve Buse Ünlü’den “Bıraktım Uğraşları”

“Kısmetse Olur” programının favori ve şampiyon çifti olarak tanınan Mert İndere ve Buse Ünlü, “Kısmetse
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 21 Şubat 2020 1055 Görüntüleme

MERT HAKAN

MERT HAKAN

Sesine, diksiyonuna, tarzına, zekâsına ve mizah yeteneğine inanan kardeşlerim  bana ulaşsın. 

 NumberOne Medya Grubunda yayınlarını başarıyla devam ettiren aynı zamanda DJ’lik hayatına devam eden DJ Mert Hakan ile samimi bir Röportaj gerçekleştirdik Röportajımız sizlerle keyifli okumalar

 Mert Hakan kimdir biraz tanıyalım?

1975 Kastamonu doğumlu, İzmir aşığı, üniversitede matematik eğitimi almış bir müzik ve teknoloji aşığı…

Bir Babanın Evlatları arasında ayırt edememesi gibi ben de hiçbiri arasında seçim yapamıyorum. 

 Radyo ve kulüp DJ’liğinizin yanı sıra prodüktörlük tarafınız da var. Birisini seçmek zorunda kalsanız hangisini tercih edersiniz? 

Beni buralara getiren başlangıç noktası radyo ve tv sunuculuğu, en büyük hazzı kulüplerde çaldığım müzikle müthiş eğlenen insanları gördüğümde hissediyorum, hele ki ürettiğim şarkı ve remixleri başka radyolar televizyonlar ya da gece kulüplerinde duyduğumda inanılmaz mutlu oluyorum.  Dolayısıyla bir babanın evlatları arasında ayırt edememesi gibi ben de hiç biri arasında seçim yapamıyorum.

Başarı tesadüfen gelse bile uzun soluklu olmaz. 

 Türk DJ’lerin dans müziği sektöründe de dünya çapında işler yapabileceğinin bir kanıtısınız. Peki, sizce Türkiye’deki Müzik sektörünün eksikleri neler?

Başarı bir ekip işidir tek başına elde edilemez. Tesadüfen gelse bile uzun soluklu olmaz.  Dolayısıyla üste olan, alttakine el vermeli daha yukarıya çekmeli. Dolayısıyla prodüktör DJ ler birbirini desteklemeli. Kısaca daha fazla birbirimizi desteklemeliyiz. Egolardan uzak…

Babamın güzel bir sözü vardı “evladım, insan büyüdükçe küçülmeli” derdi. Üzücü ama daha genç çocuklar mesajlarına bile cevap verdiğimde bana teşekkür ediyorlar “ Abi o kadar kişiye yazıyorum bir sen cevap verdin teşekkür ederim” diyorlar. Bu, üzerine düşünülmesi gereken bir konu, gençlerin önünü açmak, yüreklendirmek ve destek olmak lazım.

Canlı çalarken, yaratmak istediğiniz atmosfer nedir, Hayalinizdeki sahne ortamı nasıl? 

Herkesin gülümseyip kendini müziğe bıraktığı, müziğimle o an için dünyadan ve her şeyden koptuğu, hayattan haz aldığı bir ortam beni de mutlu eder.

İnsanları nasıl etkiliyorsunuz?

Doğalım, Olduğum gibi. Eğer bir etki varsa sebebi budur.

 Radyo programınızdan da bahsedebilir miyiz?

Number1 FM de hafta içi her sabah 7 ile 10 arasında Bonus Morning Show’u sunuyorum. İnsanların hayatında bir fark yaratacağına inandığım haberlerden bahsederken, bol bol yarışma yapıp, insanlara telefon bağlantısı yapıyorum onlarla gülüyoruz, eğleniyoruz.

Radyoculuğa ilgi duyanlara ne gibi tavsiyeleriniz var?

Sesine, diksiyonuna, tarzına, zekâsına ve mizah yeteneğine inanıyorsa bana ulaşsın.

Sizce bir DJ’yi en iyi kılan, olmazsa olmazlar nelerdir? 

Öncelikle ne istediğini bilmeli. Çok istekli çok iyi bir gözlemci ve çok çalışkan olmalı. Başarısızlık halinde asla pes etmemeli vazgeçmemeli ertelememeli ve üşenmemeli. Ama her şeyden önce çok iyi bir ekibi olmalı.

Müzik direktörü ve yayıncı olarak da sizden bir şeyler öğrenmek isteriz. Nelere önem verirsiniz?

Türkiye çapında iddialı televizyon ve radyoların müziğini yönettiğim için doğal olarak herkesin eşlik edebileceği, kolay dinlenilebilir, yüksek kaliteli ve dünya ile entegre şarkılar seçiyorum. Bizim işte başarının sırrı empatidir.  Gerek müzik, gerek ise yayınlanacak program formatı açısından, doğru zamanda doğru şeyi yayına vermek, başarıya giden yolun anahtarıdır.

2020 yılı için Yeni çalışmalarınız, projeleriniz varsa öğrenebilir miyiz?

Ocak ayı içinde dünya çapında yankı uyandıracağına inandığım bir şarkım çıkacak. Ülkemiz için de bir remix hazırladım. Bir film müziği, Solist ise Tuğba Yurt. O da yakında klipi ile yayında olacak.

Yeni Jenerasyondan kimleri beğeniyorsunuz?

İlkay Şencan – Emrah Türken – Halil Süer – Tarık Sarul – DJ Joseph T – Mustafa Mavi – Murat Salman – Gökhan Koşar – Tolga Askan – Fuat Avsel vb çok isim var.

 Müziğin Magazinleştirilmesini doğru buluyor musunuz?

Müzik te magazin de eğlendiriyor, neden birlikte olmasın ki?  Bazı şeylere çok büyük anlamlar yüklemek bazılarını da alaşağı etmek, yani kısacası abartılı olmak bence gereksiz.

Sırf lezzetli yemek yemek için uçak bileti alıp birçok şehre gitmişliğim vardır.

 Mert Hakan Mutfakta nasıl?

Mutfak deyince bak orada duracaksın! Mutfakta çok iyiyimdir.  Çok güzel yemek yerim 😉 Sırf lezzetli yemek yemek için uçak bileti alıp birçok şehre gitmişliğim vardır. Yemeğimi yer, gezeceğim yerleri gezer dönerim. Bunu beni yakından tanıyanlar zaten bilir.

Onu ilk gördüğümde, yarım saniye içinde onunla evlenmeye karar verdim.

 Aşk hayatınız nasıl, Evlilik sözleşmesi yapanlar var siz yapar mısınız?

14 yıllık evliyim. Onu ilk gördüğümde, yarım saniye içinde onunla evlenmeye karar verdim. Bir hafta sonra teklif ettim.  Şimdi çok mutluyuz. Öyle bir sözleşme yapacak kadar zengin olmayı istemezdim. Asla karşındakinden emin olamıyorsunuz içinizde bir şüphe.

Fan kitleniz var mı?

Radyo ve televizyon programlarımda mesajlarıyla, çıkardığım şarkılara verdikleri geri dönüşler ve performans sergilediğim kulüplerde bol bol karşıma çıkıp varlığını hissettiriyorlar. Var sanırım 🙂

Aranjörlükte yapıyorsunuz kimlerle çalıştınız bu zamana kadar? 

Hande Yener Ferhat Göçer Ziynet Sali, Sinan Akçıl, Tuğba Yurt, Berksan, Bahadır Tatlıöz, Ozan Çolakoğlu, Ömür Gedik, Inna, No Method, Anda Adam ve birçok kişiye remixler hazırladım.

Ülkemizde Beğendiğiniz Aranjörler var mı?

İlkay Şencan – Emrah Karaduman – Onur Betin – Erhan Bayrak – Lütfü Bayülken – Haluk Kurosman – Osman Çetin

Sahte tıklar hakkında neler söylemek istersiniz?

Sektör gerçekleri insanı zorla buna sürüklüyor. Ama benim ruhum kabul etmiyor.

Müzisyenler taş mı yesin?

 Sahne fiyatları neden bir anda yükseldi, Bu bilet fiyatlarına da etki ediyor mesela 7500 tl den biletler satıldı ülkemizde asgari ücretliler göz önüne geldiğinde sizce bilet fiyatları ne kadar olmalı?

Ekonomik gerçekler var, paramız kısa zamanda dünya paraları karşısında ciddi anlamda değerini yitirdi.  Bu her şeye zam olarak yansıdı. Dolayısıyla da sahne rakamlarına yansıması normaldir.  Müzisyenler taş mı yesin? En ufak toplumsal olayda hep konserler iptal edilir ya da edilmesi beklenir. Oysa sinema devam eder tiyatro devam eder hayat devam eder.

Yerli Otomobilimiz görücüye çıkarıldı ileride NR1 ekranlarında IN A CAR veya sizin sunduğunuz bir programda  görebilir miyiz?

Gerçekten tasarım ve teknolojisi çok hoşuma gitti. Zaten görür görmez ilk bu fikir benim de aklıma geldi. Eğer izolasyon ve konforu da iyi ise muhakkak bir tane alacağım.

Almanya’da yola adımımı atar atmaz araçların durması trafiğin durması çok hoşuma gitmişti

 Almanya’da bulundunuz mu, Hangi şehirlerine gittiniz, ne gibi deneyimleriniz oldu, bizimle paylaşır mısınız?

Evet. Köln ve Dresden. İnsanlarını soğuk buldum. Bol alışveriş yaptık. Nazi kamplarını gezdik tüylerim diken diken oldu. Teknoloji ürünü satın almak istedim ancak Türkiye’den çok bir fark olmadığına karar verdim. Ama yola adımımı atar atmaz araçların durması trafiğin durması çok hoşuma gitmişti.

Hangi mesleği yapmak istersiniz?

Savaş pilotu olmak isterdim.

En nefret ettiğiniz şey nedir.

Yalan. Karşımdakinin kendini daha zeki sanıp, benim zekâmla oynamaya çalışması…

Hangi takımı tutuyorsunuz.

Galatasaray

En son izlediğiniz film ,dizi?

The Irishman, Black Mirror

En son gittiğiniz konser

LP

Yorumlar

Magazin Haberleri