Ünlü manken ve oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti

Ünlü manken ve oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti

1980’li yıllarda Yeşilçam’a damga vurmuş isimlerden biri haline gelen ünlü oyuncu Tolga Savacı geçirdiği
Ana Sayfa Foto Galeri, Haberler 1 Nisan 2020 625 Görüntüleme

PEYNİRİ GERİ GÖTÜREBİLİR MİSİN ?

PEYNİRİ GERİ GÖTÜREBİLİR MİSİN ?

PEYNİRİ GERİ GÖTÜREBİLİR MİSİN ?
70 yaşlarında bir amca sokağa çıkma yasağı olduğu için polis karakolunu telefonla arayarak 2 ekmek, yarım kilo çay, yarım kilo zeytin, küçük bir kutu da peynir istiyor.
Emniyet mensubu polisler listeyi alarak markete gidip alışverişi yapıyorlar. Malzemelerin hepsi 64 lira tutuyor. Polisler aldıkları malzemeleri poşete koyup yiyecekleri isteyen adrese gittiklerinde kapıyı yaşlı bir amca ile eşi açıyor.
Polisler
“Amca eşyalarınızı aldıracak çocuğunuz yok muydu?” diye soruyorlar.
Adam
“Bizim hiç çocuğumuz olmadı evladım. Sokağa çıkma yasağı da olunca sizi aradık. Onca işinizin gücünüzün arasında markete gidip istediklerimizi alıp buraya kadar zahmet edip getirdiniz Allah sizlerden razı olsun” diyor.
Alınan yiyeceklerin kaç lira tuttuğunu sorunca da polis memuru elindeki fişi göstererek “64 lira amca” diyor. Amca parayı getirmek için içeri giriyor, çaresizlik içinde bir o odaya bir diğer odaya koşturduktan sonra utançla boynu bükük vaziyette tekrar kapıya çıkıyor
“Oğlum üzgünüm, bu kadar fazla tutacağını hesap edemedim. Bende sadece 40 lira para var. Peyniri geri götürseniz olmaz mı?” diyor.
Polis memurları
“ Amca sen aylık almıyor musun? “ diye sorunca emeklilik aylığı almadığını, 65 yaşı aylığı aldığını, elektrik suyu ödeyince de 40 lira para paralarının kaldığını anlatıyor.
Duygulanan Polis memurları
“Amca o 40 lira da sende kalsın. Sizler de bizim anamız ve babamızsınız. Afiyetle yiyin” diyerek oradan ayrılıyorlar.
Bu olay Türkiye de görevini en iyi şekilde yapan sağlık, emniyet ve devlet güçleri olduktan sonra bu salgın Türk milletini yıkamayacağını gösteriyor..
64 lira tutan erzak ücretini 30 ar 30 ar ceplerinden ödeyen insanlarımız olduktan sonra Corona virüsü de neymiş…………

Yorumlar

Magazin Haberleri