Adana’da Tarih ve Modanın Buluştuğu Nefes Kesen Defile!

Adana’da Tarih ve Modanın Buluştuğu Nefes Kesen Defile!

Türk kültürünün zenginliğini ve çeşitliliğini kutlamak amacıyla TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı tara
Ana Sayfa Foto Galeri, Haberler, Magazin 1 Nisan 2020 1338 Görüntüleme

Sosyal Medyanın Atarlı Fenomeni Murat Övüç

Sosyal Medyanın Atarlı Fenomeni Murat Övüç

Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Murat Övüç, Netflix platformuna ”Nekşfliş” demesiyle gündeme oturdu. Bu paylaşımdan sonra birçok kişi Murat Övüç kimdir, Murat Övüç ne iş yapıyor, kaç yaşında merak etmeye başladı. İşte sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkındaki bilgiler. Günümüzde bir çok sosyal medya fenomenleri mevcuttur. Bunlardan en popüler sayılan isimlerden olan Murat Övüç’ün asıl mesleği medyum’luktur. İstanbul‘da bazı mekanlarda astroloji ile ilgili yorumlar yapmakta olan Murat Övüç’ün müşterileri arasında ünlülerde bulunmaktadır.

Sosyal medyada paylaştığı videolarla ünlenen Murat Övüç’ün son paylaşımında, Netflix platformuna ”Nekşfilş” demesi gündeme oturdu. Övüç’ün bu paylaşımından sonra Netflix Türkiye Twitter hesabı açıklamasını ”Netflix ya da Nekşfliş” olarak değiştirdi. Murat Övüç 1968 yılında Van’da dünyaya geldi. Partevniyal Lisesi’ni bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okudu. Üç ablası ve bir abisi olan Murat Övüç, 5 kardeşin en küçüğü. 7 yıllık evliliğinden 19 yaşında bir oğlu olan Murat Övüç, Beyoğlu’nda otel ve restoran işletiyor.

Murat Övüç kimdir?

Sosyal medyada son zamanların en popüler isimleri arasında yer alan Murat Övüç, 1968 yılında doğmuştur ve aslen Van’lıdır. Övüç’ün asıl mesleği medyumluktur. İstanbul’daki bazı mekanlarda astroloji yorumculuğu yapan sosyal medya fenomeninin müşterileri arasında ünlü isimlerde bulunuyor.

Instagram hesabındaki takipçi sayısı ve paylaşımları ile dikkatleri çeken Murat Övüç, eğlenceli kişiliğinin yanı sıra yaptığı yardımlarla da tanınmaktadır. 5 kardeşten en küçüğü olan Murat Övüç, uzun süre tarot falı bakmış ve yaşam koçluğu da yapmıştır.

SOSYAL MEDYA FENOMENİ NEDİR?

Sosyal medya uygulamalarında göze sık sık çarpan kullanıcılar olduğu günümüzde fark edilmektedir. Toplum ürünü olarak nitelendirilen fenomenler, güçlü ses tonuna sahip, geniş bakış açısını sözcüklerinde barındıran ve toplum tarafından ifadelerine değer verilen kimselerdir. Bu kullanıcılar dar kitlede takipçi sayısından belirli zaman sonra kişisel yetenekleri sayesinde geniş takipçi yelpazesiyle sempatileri toplayarak bilinen yüzler haline gelmeye başlarlar.

Özellikle mizah yönünün daha ağır bastığı kişiler, kendilerine hayran bıraktırıp insanlar üzerinde ilgi çekici esintiler yaratmaktadır. Fenomenlerin toplum kurallarına ve çizgilerine dikkat ederek belirttiği ifadeler samimi ve sevdiren yorumlar olduğundan dolayı kitlelere kolayca kendilerini sevdirmektedirler. Aynı zamanda internet ortamında bilişim fonksiyonlarını başarılı şekilde kullanan kimselere de fenomen denilmektedir. Bu kişilerin sayısı artmasıyla birlikte bir isim ihtiyacı doğdu ve bu ihtiyacın adına karşılık olarak denildi.

 

 

Sosyal Medyanın Atarlı Fenomeni Murat Övüç’ün ‘Nekşfliş’ Çıkışı Sosyal Medyayı Kırdı Geçirdi

Netflix değil Nekşfliş diyeceksiniz!

Murat Övüç’ü muhtemelen tanıyorsunuzdur, sosyal medya fenomeni olan Övüç’ü ani atarları ve ilginç yorumlarıyla tanıyoruz sık sık görüyoruz.

Sosyal medya kullanıcıları Övüç’ün çektiği her videoda kendilerini buluyor,

Koronavirüs sürecinde de videolarını izleyip vakit geçiyorlar.

MURAT ÖVÜÇ KARANTİNA SÜRECİNİ FAZLASIYLA İYİ YÖNETİYOR

Bu süreçte yaptıkları ve söylemleriyle de övgüleri topladı

En son evde kal çağrısına uymayanlara yaptığı sert çıkışla da gündeme oturmuştu. 

Şimdi ise evinde kaldığı süreçte film izleyebilmek için takipçilerinden Netflix konusunda yardım istedi, ancak Netflix’i yanlış telaffuz edince sosyal medyanın gündemine yine oturdu

Netflix durur mu hemen yardımına koşuyor Murat Övüç’ün, tabii Twitter’da isimlerine de yeni bir alternatif getiriyorlar.

Murat Övüç: Yeni fenomen olan eski fenomen

Instagram ve Twitter kullananlar son günlerde birini keşfetti; Murat Övüç. Aslında kendisi eskiden beri fenomen. Ancak son videolarıyla adından tekrar söz ettirmeyi bildi. Peki, sosyal medya kullananlar Murat Övüç’e neden bu kadar ilgi gösterdi?

Murat Övüç kimdir?

Murat Övüç ilginç kişiliğinin yanı sıra yardımseverliği ile de tanınmaktadır. 1968 yılında dünyaya gelen Murat Övüç aslen Vanlıdır. Ailenin 5 kardeşten en küçüğüdür uzun yıllar tarot falı bakmış ve yaşam koçluğu yapmıştır.

Videolarla gündeme geldi

Sosyal medyanın yaygınlaşması sonucu hayatımıza giren birçok isimden biri de Murat Övüç. Fenomen olan Övüç, özellikle Instagram videolarıyla adından söz ettiriyor. Verdiği tepkiler, hafif peltek konuşması onun daha fazla ilgi çekmesini sağlıyor.

Yanık görümceeeee

Aslında Murat Övüç’ü gündeme getiren farklı videolar da vardı. En önemlisi ise Yanık Görümce’ydi. Bilenler bilir, bilmeyenler içinse şöyle özet geçeyim; Görümcesi (bilmeyenler için görümce, evli kadının kocasının kız kardeşi) ile erkek kardeşini uygunsuz yakalayan kadının videosuna ‘Yanıııık görümceeee’ diye bağırması baya bir olay olmuştu.
Şimdi de Nekşfliş

Fenomen isim Corona virüs yüzünden tüm Türkiye gibi #EvdeKal diyor ve günlerini evde geçiriyor. BU durumdan sıkıldığını da çektiği videolarla yayınlıyor. Yapacak bir şey bulamayınca takipçilerinden yardım istedi. Onlar da kendisine online dizi film izleme platformunu önerdi.

Ama ismini söylerken biraz zorlandı. “Nekşfliş gel bana da bağla” diye seslendi. Bu seslenişi, daha doğrusu hitap şekli bir anda gündeme geldi. Şirket bile ismini sosyal medyada adını “Nekşfliş” olarak değiştirdi.

Fenomen isim bu durumdan şikayetçi. Yıllardır muhtaç insanlara yardım da eden Övüç, böyle bir şeyle daha çok konuşulmasına biraz içerlemiş. Haklı da, çünkü kendisi başkaları örnek alsın diye sık sık yardımlar yapıyor. Bunlar gündeme gelmiyor ancak Nekşfliş deyince herkes onu konuşuyor.

Sonuçta kendisini milyonlar takip ediyor, seviyor. Samimi de tavırları var. Hatta bir dönem ofis olarak günaydın demeyip Murat Övüç videoları açıyorduk. Örnek alınması gereken çok fazla özelliği varken biraz ‘reklam’ gibi gelebilen bir videonun çok konuşulması düşünülmesi gereken bir şey.

VIDEO LINKI   https://www.youtube.com/watch?v=hYlcPy9ftT4

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri