Yaza Formda Girmek İçin 10 Öneri

Yaza Formda Girmek İçin 10 Öneri

Kış aylarında gerek mevsim koşulları nedeniyle aktivitelerin ve su tüketiminin azalması gerekse gecelerin
Ana Sayfa Foto Galeri, Magazin 21 Şubat 2020 801 Görüntüleme

TÜRK ROCK MÜZİĞİNE TAZE KAN “NORMAL DEĞİL”

TÜRK ROCK MÜZİĞİNE TAZE KAN “NORMAL DEĞİL”

“Normal Değil”, tamamı kendi yazdıkları söz ve bestelerinden oluşan ilk albümleri “Hepsi Suya Yazıldı” ile ilk yolculuklarına başlıyor.

5 üyeden oluşan Normal Değil, vokalde Funda Yükseloğlu, elektro gitarda Tolga Yükseloğlu, bas gitarda Emre Tehmen, davulda Okaner Ertuğrul ve klavye&synthte Selçuk Usluer olmak üzere, ilk albümlerini hazırlamak için 2015 yılında müzikal yolculuğuna başladılar.

Yaratım süreci boyunca Orçun Sarıpolat’ın prodüktörlüğünde yoğun bir tempo ile stüdyoya kapanan grup, 8 parçadan oluşan albümlerinde, geleneklerin dışında bir sound yaratarak, modern, çarpıcı aranjmanları ile farklı bir tarz yakaladı. “Normal Değil”,  düzenleme ve mix çalışmaları Orçun Sarıpolat’a, mastering çalışmaları dünyaca ünlü marka olan Dave Collins’a ait olan, söz ve bestelerinin tamamının gruba ait olduğu şarkılarını “Hepsi Suya Yazıldı” adlı ilk albümde bir araya topladı.

“Normal Değil” ilk klibini Garaj Müzik etiketi ile 2018 Haziran ayında yayınladı. Mert Gider’in yönetmenliğini üstlendiği “Ayna Ayna” isimli şarkının klibinin ardından, “Kapat Gözlerini” ve “Kal Benimle” isimli şarkılarına çekilen klipler geldi. Bütün anıların, aşkların, kayıpların, birer birer yok olduğu, ama onları yaşatmak için umudun her zaman var olacağını anlatan “Hepsi Suya Yazıldı” adlı ilk albümün kapağı, Bahadır Uludağlar tarafından tasarlanıp illüstre edildi.

Müzik dışında her biri profesyonel kariyerine devam eden, farklı alışkanlık, tecrübe ve beğenilerini ortak bir potada eriten “Normal Değil” üyeleri 2. albüm çalışmalarına vakit kaybetmeden başladılar.

izleme linkleri: https://www.youtube.com/watch?v=iBT145-p5-I

 

https://www.youtube.com/watch?v=XJEL7uNIMcE

 

https://www.youtube.com/watch?v=fomAAq1USgA

 

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri