Ünlü manken ve oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti

Ünlü manken ve oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti

1980’li yıllarda Yeşilçam’a damga vurmuş isimlerden biri haline gelen ünlü oyuncu Tolga Savacı geçirdiği
Ana Sayfa Foto Galeri, Kültür & Sanat, Magazin 8 Eylül 2020 786 Görüntüleme

ALTIN GÜVERCİN ÖDÜLÜ GENÇ BESTECİ, SÖZ YAZARI VE YORUMCU DENİZ ÖZÇELİK’İN OLDU..

ALTIN GÜVERCİN ÖDÜLÜ GENÇ BESTECİ, SÖZ YAZARI VE YORUMCU DENİZ ÖZÇELİK’İN OLDU..

KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI, 3 GÜNLÜK MARATONUN ARDINDAN 23’ÜNCÜ KEZ SAHİPLERİNİ BULDU.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV)iş birliğinde düzenlenen 23. Altın Güvercin Beste Yarışmasında genç besteci, söz yazarı ve yorumcu Deniz Özçelik, söz ve müziği kendisine ait olan “Kokun Şehir Değiştirdiğinde” isimli şarkısıyla hem “En İyi Yorumcu”, hem de Altın Güvercin Beste Yarışması birincilik ödülünün sahibi oldu.  Yüzlerce bestenin ve yorumcularının yarıştığı Altın Güvercin’in ödül gecesinde finale kalan 10 şarkı, finalistler tarafından seslendirildi. İlk kez, dijital oylama ile jürinin yanı sıra halk da oy vererek ödül alanların belirlenmesinde katkıda bulundu.

Kuşadası Altın Güvercin Beste yarışmasında üçüncülük ödülü Söz ve müziği B. Kağan Çoban’a ait olan ve Grup Bohem’in seslendirdiği “Sensiz Olmaz” a verilirken, Bronz ödülün sahibi ise söz ve müziği Doğan Kospançalı’ya ait, Buket Bengisu’nun yorumladığı  “Kırık Ayna” şarkısına oldu.

23’üncü Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışmasında hem “En İyi Yorumcu” hem de, birincilik ödülünü kazanan Deniz Özçelik ödülünü Babasına ve ona destek olan herkese ithaf ederek “Müziğin iyileştirici gücüne inanıyorum. Buradan tüm dünyada ki güçlü insanlara sesleniyorum. Lütfen, müziğe, sanata destek verin. Dünyayı, müzik, sanat güzelleştirir. Bu büyük organizasyona emeği geçen herkese ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür ediyorum. Bizi Dinleyin” dedi.

Toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel,  6 yıllık aranın ardından geçtiğimiz yıl yeniden Kuşadası’na kazandırılan Altın Güvercin’in yarattığı coşku ve heyecanın kesintiye uğramaması amacıyla pandemi koşullarına rağmen yarışmayı bu yıl da düzenleme kararı aldıklarını belirterek, organizasyonun düzenlenmesine katkı sunan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda birinci olan besteciye Altın Güvercin ve 50.000 TL, ikinci besteciye Gümüş Güvercin ve 30.000 TL, üçüncü besteciye ise Bronz Güvercin ve 20.000 TL para ödülü verildi.

 

 

Yorumlar

Magazin Haberleri